Anaheim útočí na šestou výhru v řadě, prodloužit vítěznou sérii chce také Winnipeg

7. prosince 2018, 19:10

Jan Vojkůvka

Noc Západní konference. I tak by se dal pojmenovat program v zámoří v noci na sobotu. Z osmi týmů, které půjdou do akce, se z Východní konference představí pouze Carolina, která vyzve rozjetý Anaheim. Na led vyrazí k pikantnímu duelu také hokejisté Dallasu se San Jose a o pátou výhru v řadě bude bojovat Winnipeg.

02:00 Dallas Stars - San Jose Sharks

Souboj sousedů z tabulky Západní konference otevře v zámoří program sobotní noci. Šestý Dallas přivítá na svém ledě San Jose, a rozhodně má na co navazovat. V polovině listopadu se oba celky utkaly rovněž na ledě Dallasu, a Stars tehdy zvítězili 4:3.

Domácím se v posledních zápasech daří a připsali si venkovní výhry nad Calgary a Vancouverem, k čemuž přidali ještě domácí vítězství nad Edmontonem, po kterém měli pár dní volno.

Ani Sharks na tom konečně nejsou tak špatně. Týmu se hrubě nevydařil venkovní trip, během něhož prohrál čtyři zápasy v řadě, a až na jeho samotném konce uspěl 3:1 v Montrealu. Své vítězství San Jose potvrdilo v noci na středu, kdy doma přehrálo Carolinu 5:1.

02:00 Winnipeg Jets - St. Louis Blues

Favoritem souboje mezi Winnipegem a St. Louis budou domácí Tryskáči. Ti nejen, že vyhráli poslední čtyři zápasy, ale z toho uspěli hned třikrát na ledě soupeře. V tabulce Západní konference se díky tomu drží na čtvrtém místě a budou usilovat o pátou výhru v řadě.

Blues prožívají tragickou sezonu a stále více se propadají ke dnu. Před týdnem sice vybojovali cennou výhru na ledě Colorada, ale jak se říká, jedna vlaštovka jaro nedělá. Od té doby opět prohráli dva zápasy a celkově padli čtyřikrát z posledních pěti zápasů.

V hrubý neprospěch St. Louis navíc hovoří vzájemná bilance obou týmů v této sezoně. Ačkoliv liga pomalu vstupuje teprve do své druhé třetiny, Winnipeg dokázal už třikrát svého nadcházejícího soupeře porazit a to se skóre 18:9.

03:00 Edmonton Oilers - Minnesota Wild

Edmonton s Minnesotou ťukají na brány první osmičky Západní konference a jejich vzájemný zápas v noci na sobotu může domácí Oilers buď přiblížit mezi vyvolené, nebo Minnesotu rovnou na vysněné pozice posunout.

Hosté z Minnesoty přitom ještě nedávno bojovali dokonce o čelní příčky. Poté ale přišla horší série zápasů a po čtyřech prohrách z posledních pěti duelů se propadli na devátou pozici.

Edmonton, který je o dva body zpět na desátém místě, se naopak mohutně dotahuje a podařilo se mu vybojovat čtyři vítězství z posledních pěti utkání. Olejářům se vydařila série tří domácích zápasů a poté, po prohře na ledě Dallasu, uspěli v St. Louis po nájezdech.

04:00 Anaheim Ducks - Carolina Hurricanes

Ducks mají sezonu jako na houpačce. Vstup do ročníku měli fantastický, ale poté přišla silně negativní šňůra porážek a propad tabulkou až do spodních pater. Anaheim se dlouho nedokázal herně zvednout natolik, aby zpackanou bilanci dokázal napravit, ale to je, zdá se, minulostí.

Kačeři vyhráli posledních pět svých zápasů a vyhoupli se tabulkou Západní konference až na páté místo, což je umístění, o němž mohli ještě před dvěma týdny pouze snít.

Svou formu budou chtít potvrdit proti Carolině, která naopak prohrála tři poslední zápasy. Napřed padla doma právě s Anaheimem po prodloužení, a následně vyrazila na trip do Kalifornie, kde zatím se skóre 1:7 prohrála s Los Angeles a San Jose.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.