Buffalo získalo z Detroitu Wilsona, zbavuje se Moulsona

5. prosince 2017, 10:56

Petr Sumbal

Vždy, když to vypadá, že to už horší být nemůže, přesvědčí Buffalo všechny o opaku. Poslední místo minimálně ve Východní konferenci má už, zdá se, předplacené, to není nic nečekaného. Sabres však dodali svému soužení nový rozměr, když nedávno neuvěřitelné tři zápasy po sobě nedokázali vstřelit branku. A tak se rozhodlo vedení Buffala jednat, tým posílil útočník Wilson, na odchodu je naopak jiný forward Moulson.

Není divu, že změny probíhají právě v útoku, protože ten je v podání Buffala na velmi špatné úrovni. Sabres vstřelili v této sezoně pouze 56 branek a jsou v tomto ohledu s velkým odstupem nejhorší, před sebou mají Philadelphii, která vstřelila o čtrnáct gólů více. Generální manažer Jason Botterill tak usoudil, že je potřeba provést změny a odnesl to Matt Moulson.

Tomuto čtyřiatřicetiletému veteránovi se vůbec nedařilo a týmu moc nepomáhal, ve čtrnácti zápasech si nepřipsal ani jeden bod. Navíc se často potýkal se zraněními, takže na něj prostě nebyl v žádném ohledu spoleh. Buffalo ho umístilo na listinu volných hráčů a pokud si ho žádný tým nevybere, poputuje tento útočník na farmu do Rochesteru.

„V situaci, jaké se nacházíme, jsme museli provést obtížné rozhodnutí ohledně naší soupisky,“ okomentoval odsunutí Moulsona z mužstva stroze kouč Phil Housley. Odchod Moulsona patrně nejvíc zasáhl Jacka Eichela, který během své nováčkovské sezony právě u něj a jeho rodiny bydlel. „Jasně, vždycky neradi vidíte, když se něco takového stane člověku, který je vám hodně blízký,“ svěřil se Eichel. „Ale tohle je prostě byznys, nikdy nevíte, co se může přihodit.“

Kdo na soupisce Buffala zabere Moulsonovo místo? Botterillův starý známý Scott Wilson. Botterill byl zrovna asistentem generálního manažera v Pittsburghu, když Penguins Wilsona v roce 2011 draftovali. Teď se jejich cesty střetnu znovu. Wilson začal sezónu v Pittsburghu, tam ale odehrál jen tři utkání a putoval do Detroitu. Nyní byl za pátou volbu draftu v roce 2019 vyměněn do Buffala.

Jestli však bude Wilsonův příchod pro Buffalo terno, to ukáže až čas. Při pohledu na jeho čísla z letošní sezony však fanoušci Buffala příliš optimističtí být nemůžou. Pětadvacetiletý útočník totiž ve dvaceti zápasech nezapsal byť jen jediný kanadský bod. Tedy stejně jako Moulson, který za to platí odchodem.

Botterill se však na body v tomto případě nekoukal, snaží se do svého mužstva vštěpit vítěznou mentalitu. „Jakožto dvojnásobný vítěz Stanley Cupu má velké zkušenosti, které nám pomohou na ledě, ale i mimo něj,“ objasnil GM své plány.

Ve stínu těchto změn pak proběhla v Buffalu ještě jedna interní výměna. Z farmářského Rochesteru do prvního týmu povýšil útočník Evan Rofrigues, dolů naopak putuje Kyle Criscuolo. Rodrigueze na začátku sezony přibrzdilo zranění ruky, v Rochestru pak dal pět branek a připsal si deset bodů v osmi zápasech. Také on se nyní pokusí vzkřísit mrtvý útok Sabres.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.