Canucks podepsali Quinna Hughese. Americký talent se dočká premiéry v NHL

13. března 10:00

Matěj Hodoval

Mládí vpřed! Přestavba Vancouveru pokračuje a jelikož Canucks již nepočítají s účastí ve vyřazovací části, budou se držet prvotního plánu, který si stanovili před sezonou. Také proto se vedení Kosatek rozhodlo dát šanci jednomu z největších talentů organizace – Quinnu Hughesovi.

Quinn, společně se svým bratrem Jackem, který patří mezi nejžhavější kandidáty na pozici jedničky následujícího výběru talentů, patří mezi velké naděje nejen amerického hokeje. Starší z bratrského dua prošel draftem v roce 2018, kdy si ho v prvním kole ze sedmého místa právě Canucks.

Americký bek je známý pro svou rychlost a rozhodování se. Co ho liší od dalších obránců, je jeho kreativita a vidění. Hughes hraje takový styl hokeje, kdy dokáže okamžitě potrestat soupeřovu chybu. Letošní ročník strávil na univerzitě v Michiganu, za dvaatřicet zápasů zde nasbíral pět gólů a osmadvacet asistencí. 

„Quinn je výjimečný bruslař, silný na kotouči, kreativní a hraje s přehledem. Jsme nadšeni, že se připojuje k našemu týmu a pokračuje ve vývoji jako člen Vancouveru Canucks,“ shodují se trenér Travis Green a generální manažer Jim Benning.

A nyní by měla přijít jeho první šance v NHL. Devatenáctiletý zadák podepsal s Nucks nováčkovský kontrakt a vedení kanadského celku hodlá talentovaného rodáka z Orlanda ve zbytku sezony využít. Hughes však odehraje maximálně deset zápasů, pakliže by totiž naskočil do jedenácti, musel by ho Vancouver chránit během rozšiřovacího draftu 2021.

Vancouver se nachází na šestém místě Pacifické divize, se ztrátou deseti bodů na divokou kartu a aktuální formou ale málokdo očekává, že by Kosatky do vyřazovací části proklouzly. Příští sezonu se ovšem z Nucks stane jeden z adeptů na postup mezi elitní šestnáctku, pohledu na soupisku vám zkrátka nedovolí pomýšlet na nic jiného. Spousta talentu. 

Hughes si premiéru v National Hockey League může odbýt již v noci ze středy na čtvrtek, vše ale záleží na tom, jak rychle se stihnou vyřídit veškeré záležitosti ohledně jeho přesunu z univerzitního týmu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.