Condon podepsán. Ottawa jej získala na další tři roky

29. června 2017, 20:00

David Motloch

S brankářským tandenem si v Ottawě pro příští ročník NHL nemusejí již dělat starosti. Mike Condon svými výkony v předešlé sezóně přesvědčil vedení Senators o nové smlouvě, která mu zajistí angažmá v kanadském hlavním městě pro další tři ročníky. Condon tak opět doplní jedničku mužstva Craiga Andersona.

List nejlepších dostupných brankářů je chudší o jedno jméno. Brankář Mike Condon patří v lize mezi nejkvalitnější náhradníky v brance, čehož si je vedení Senators dobře vědomo. Generální manažer Pierre Dorion tak položil americkému gólmanovi na stůl nabídku smlouvy na tři roky s celkovým příjmem 7,2 milionu dolarů.

Smlouva je rozložená tak, že si bude Condon v průběhu tří let postupně finančně přilepšovat. Zatímco v prvním roce smlouvy si vydělá 1,7 milionu, ve druhém to bude již 2,5. V posledním ročníku si rodák z Hollistonu vydělá přesně 3 miliony dolarů.

Condon si své prozatím nejlepší brankářské představení nemohl lépe načasovat. V brance Sens se uvedl ve velmi dobrém světle, především v období, kdy jeho parťák Craig Anderson řešil rodinné problémy se svou manželkou. Condon tak rázem odchytal 27 utkání v řadě a jako náhradník si vedl zkrátka znamenitě.

Během období Andersonovy nepřítomnosti si totiž dokázal připsat klubový rekord, když v rekordním čase (32 utkání) zaznamenal hned pět čistých kont. Zvláště v tomto úseku přesvědčil GM Pierra Doriona o podpisu nové smlouvy. Nyní před ním stojí nová výzva. Poprvé ve své kariéře dostal Condon od svého vedení signál důvěry, který by mu mohl pomoci ke stabilně kvalitním výkonům.

Do hry ale zanedlouho vstoupí smlouva Craiga Andersona. Ta totiž americkému brankáři vyprší po skončení nadcházející sezóny. Ti bystřejší již zřejmě tuší, co to pro brankářský tandem Sens znamená. V jednoduchém slova smyslu boj o post jedničky. Andersonovi totiž bude v době vypršení smlouvy již 37 let a pokud by Condon dokázal své výkony ještě o něco málo vyšperkovat, stal by se rázem vážným zájemcem na jeho náhradu.

To ale ještě poněkud předbíháme. Condon se momentálně těší na novou zámořskou kapitolu. Doposud nebyl v předešlých týmech v jednoduché pozici. V Montrealu přišel na scénu po zraněném Carey Priceovi, a ačkoliv se nedá říct, že by v brance Habs zrovna vyhořel, po návratu klubové jedničky pouze zahříval střídačku. Přestup do Pittsburghu byl propadákem, v dresu Tučňáků se představil pouze na jedinou třetinu.

A pak hodila po Condonovi laso Ottawa. Jak dlouho toto spojení vydrží? 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.