Další cenné zboží z trhu volných hráčů mizí. Dzingel se domluvil na smlouvě s Carolinou

12. července 19:39

Matěj Hodoval

Další jméno, které na trhu s volnými hráči patřilo mezi ty zvučnější, je fuč. Útočník Ryan Dzingel našel nový domov, po krátkém angažmá v Columbusu míří na dva roky k Hurikánům z Caroliny.

Dva roky v dresu mužstva z Raleigh vynesou Dzingelovi celkem 6,75 milionu dolarů. V první sezoně kontraktu si vydělá 3,25 milionu, v té následující pak 3,5 milionu.

Dzingel je dalším z mužů, kteří se po neúspěchu ve vyřazovací části rozhodli nepokračovat v Columbusu. Následuje tak Artěmije Panarina, či Matta Duchenea.

„Ryan již ukázal, že může být ofenzivně velmi efektivní, když zaznamenal velké množství bodů v každé z jeho tří plných sezon v National Hockey League,“ komentuje příchod sedmadvacetiletého Američana generální manažer Canes Don Wadell.

Ryan Dzingel si ve své dosavadní kariéře zahrál za dva kluby – Ottawu Senators a Columbus Blue Jackets. Drtivou většinu svého pobytu v NHL strávil v kanadském hlavním městě, jako člen organizace Sens naskočil do čtyř sezon, během té poslední byl ale vyměněn právě do Columbusu.

Jeho čísla v nejlepší hokejové lize světa jsou velmi slušná, na kontě má za 268 utkání šestašedesát vstřelených branek  a dvaasedmdesát gólových nahrávek. Dzingel odehrál také 24 zápasů v play-off, v této fázi soutěže však dosáhl jen na čtyři body.

„Ryanova rychlost, šikovnost a přehled z něj dělají skvělý dílek do naší ofenzivní skládanky a celkově zapadne do stylu do naší hry. V sedmadvaceti letech by měl dosahovat na nejlepší výkony své kariéry. Má za sebou rok, kdy dal 26 gólů, takže možností měl několik. Jsme šťastní, že si vybral být součástí Hurricanes,“ dodává Wadell.

Rodák z Wheatonu zatím dokázal v každém ročníku překonat své osobní maximum co se kanadských bodů a gólů týče. Bude pokračovat v růstu i jako člen Caroliny?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.