Další ruská esa pro NHL? Ve hře Vojnov a Kovalčuk, Vegas chce Guseva

12. června 2018, 8:00

Václav Jáchim

Bogdan Kiselevič, Jegor Jakovlev, Ilja Ljubuškin nebo Igor Ožiganov už mají smlouvy v NHL, větší ruská hokejová esa jsou ale ještě v očekávání. I letos dojde k zajímavým přesunům hvězd Kontinentální ligy do NHL. Valerij Ničuškin by měl zamířit do Dallasu, ve hře jsou Ilja Kovalčuk a Vjačeslav Vojnov A svým způsobem i Nikita Gusev (na snímku), ačkoli jeho odchod z Petrohradu teď není pravděpodobný.

Jedna z hvězd KHL má s movitým SKA ještě na rok platnou smlouvu. Gusev se v uplynulé sezoně stal olympijským vítězem, rok předtím slavil zisk Gagarinova poháru. Mohl by napodobit někdejší parťáky Dadonova se Šipačjovem (i když ten se neprosadil) a vyrazit do NHL? V létě 2019 určitě, letos to bude těžké.

Guseva chce  tým z Las Vegas. Senzace uplynulého ročníku NHL získala práva na ruského reprezentanta loni od Tampy Bay, generální manažer George McPhee s Gusevem nedávno osobně jednal. Víc informací není k dispozici, zámořská média pouze zmínila, že interes ze strany finalisty Stanley Cupu je značný. A samotný Gusev, který v minulé sezoně KHL nasbíral 52 bodů v 69 zápasech (is play off), také není proti.

McPhee dal najevo, že Guseva chce podepsat už nyní. Proč? 8. července 2019 oslaví ruský šikula 27. narozeniny a pro NHL se týden předtím stane volným hráčem bez omezení. Vegas by byla práva na hráče k ničemu. Loňský nováček slavné ligy chce mít své jisté a podniká patřičné kroky, McPhee o Gusevovi mluvil záhy poté, co jeho tým skončil sezonu ve finále Stanley Cupu.

Počátkem letošního července by mělo být jasno, kam povedou kroky Ilji Kovalčuka. Bývalý hokejista Atlanty či New Jersey dal už dřív najevo zájem vrátit se do NHL, od té doby běží spousta spekulací. Podle jedné z nich by Kovalčuk mohl zajímat New York Islanders, kam na pozici generálního manažera nedávno nastoupil zkušený Lou Lamoriello. Právě on kdysi ruskému útočníkovi nabídl královský kontrakt s Devils. 

Ovšem šampión z Pchjongčchangu aktuálně pobývá v Kalifornii, kde jedná se dvěma tamními kluby. Tedy s Los Angeles a San Jose. Uvidíme, zda se protnou představy obou stran – především s ohledem na ekonomiku. Jiný velký návrat do NHL chystá Kovalčukův nedávný spoluhráč Vjačeslav Vojnov. Do Kings to nejspíš nebude, v organizaci stále nezapomněli, jaké důsledky přinesl Vojnovův násilnický atak manželky z podzimu 2015.

Vítěz Stanley Cupu strávil za domácí násilí tři měsíce ve vězení a později s rodinou zamířil ze Spojených států do vlasti. Kings ruského beka suspendovali, distanc platí pro celou NHL. Zatím. Vojnov je momentálně v USA a podle ruských médií jedná o návratu. Velký zájem má údajně Winnipeg. Olympijský vítěz z Koreje by měl 2. července obdržet americké pracovní vízum, pak bude záležet na postoji NHL. Potažmo na dohodě nového klubu s vedením Los Angeles, jelikož v době odchodu do Ruska měl Vojnov před sebou ještě čtyřletou smlouvu s Kings.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.