Florida ho neochránila při rozšiřovacím draftu. Byl jsem překvapený, přiznal Marchessault

14. července 2017, 14:00

David Panuška

Nejeden expert, fanoušek i generální manažer se podivil nad tím, když se Dale Tallon rozhodl nechránit před rozšiřovací draftem kometu Panterů z poslední sezóny, Jonathana Marchessaulta. Této šance využil George McPhee a třicetigólového střelce ukradl za bílého dne. Co na to samotný hráč?

Byla to životní sezóna šestadvacetiletého vzrůstem malého borce. Po konci v Tampě podepsal minulé léto v nedaleké Floridě, což se následně ukázalo jako správný tah. Marchessault skvěle vstoupil do ročníku a v jednu dobu byl na vrcholu bodování celé soutěže.

Nakonec dal 30 branek a přidal 21 asistencí. Na hráče, jenž bral 750 000 nadstandardní výkon, že? Asi ne, řekl si Dale Tallon, který překvapil opravdu každého, když tohoto nedraftovaného borce nechránil. George McPhee nezaváhal a Marchessaulta přetáhl do svého nového týmu.

„Absolutně nevím, proč jsem nebyl chráněn. Taktéž jsem byl hodně překvapený,“ sděloval kanadský hokejista na charitativním golfovém turnaji v Oakvillu. „Poslední sezónu jsem do toho dal vše,“ dodává šestadvacetiletý hokejista malého vzrůstu.

„Všichni se mě ptali, jestli budu nebo nebudu chráněn. Moje odpověď vždy byla: Dal jsem do toho všechno, ničeho nelituji,“ dodával s vervou Jonathan Marchessault, jenž bude muset ukázat své dovednosti v Nevadě.

Expanzivní draft probíhal hned po vyhlašování individuálních cen pro sezónu 2016/17. Jonathan Marchessault již v tu dobu věděl, že se stěhuje do Las Vegas. Den předem mu totiž volal GM Zlatých Rytířů McPhee. „Hodně mých kamarádů draft sledovalo, já už to ovšem věděl. Snažil jsem se to udržet v tajnosti, aby měli překvapení. Manželka a rodina to ale věděla,“ přibližuje celou situaci rodák z Québecu.

Poslední ročník začal Marchessault v TOP lajně s Jaromírem Jágrem a Aleksandrem Barkovem, vše kvůli zranění, které si přivodil Jonathan Huberdeau. „Byl neskutečný. Já se zranil a on zaujal mé místo ve formaci a byl opravdu skvělý,“ dodával na adresu Marchessaulta jeho bývalý spoluhráč Huberdeau.

Jonathan Huberdeau pokračoval v povídání o šestadvacetiletém prckovi. „Třicet branek  - to od něj nikdo nečekal! Je to dobrý kluk, byl jsem šťastný za něj, jak využil zranění a měl více času na ledě,“ dodával Huberdeau.

Tak proč se ho rozhodl Tallon nechránit?

Důvodů může být více. Například měl nejhorší statistiku pravdy ze všech útočníků v týmu (-21). Jo, tento počet nevypadá vůbec dobře, pravda. A možná proto, že se Tallon rozhodl chránit hned čtyři obránce,  kterým do budoucna věří více (Ekblad, Pysyk, Petrovic a Yandle).

Mark Pysyk například promptně podepsal novou smlouvu s Pantery, během tří let si vydělá více jak 8 miliónů dolarů. Alex Petrovic bude chráněným volným hráčem po příští, chcete-li nadcházející sezóně.

Marchessault to vše ale bere sportovně, jak sám říká, je to jen byznys. „Všichni ti hráči, kteří byli chráněni, jsou skvělí hráči. Bylo to těžké rozhodnutí,“ zamýšlel se šestadvacetiletý křídelník. „Nemohu si to brát osobně, je to jen byznys. Panthers se prostě snaží být nejlepším týmem,“ zakončuje podívání o expanzivním draftu Jonathan Marchessault.

Nyní se nedraftovaný a podceňovaný hráč, kvůli své výšce, připravuje na novou sezónu, která jej čeká v Las Vegas. „Je to skvělé město, je to tu úžasné,“ září Marchessaulta. „Snad se nám podaří podávat ty nejlepší výkony a překvapit hokejový svět,“ dodává na závěr.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.