George Parros ve službách NHL. Bývalý bitkař bude dohlížet na hráčskou bezpečnost

8. září 2017, 19:00

Jiří Lacina

Kdysi si vynucoval spravedlnost pro své spoluhráče, nyní bude vymáhat spravedlnost pro všechny. Na rozdíl od minulosti, kdy byl za svou snahu nezřídka posílán na trestnou lavici, teď bude mít nad hráči takřka absolutní moc a celou paletu nástrojů, jak si ji vynutit. George Parros, někdejší uznávaný bitkař, vstoupil do služeb NHL. Bude dohlížet na hráčskou bezpečnost.

Jakmile novou roli přijal, okamžitě zdůraznil, že nebyl během hráčské kariéry nikdy suspendován ani pokutován. A to přestože odehrál v NHL solidních 474 utkání s bilancí 1092 trestných minut (v play off přidal dalších 19 duelů a 35 minut na lavici hanby). Statistici pěstních soubojů mu napočítali 159 absolvovaných bitek.

„Vím, kde je hranice,“ dušoval se dnes sedmatřicetiletý chlapík během čtvrtečního interview. „Vím, jak chránit své hráče, vím, jak je zastrašit, ale přitom neublížit ani nikoho nezranit.“

Parros nahradí Stephanea Quintala, jenž svému následovníkovi pomůže s adaptací ve funkci. Při nové práci se někdejší útočník Anaheimu (krátce nastupoval také za Los Angeles, Colorado, Floridu a Montreal) míní zaměřit především na zákeřné sekání; třeba takové, jaké předvedl Sidney Crosby proti Marcu Methotovi, abychom citovali konkrétní příklad zámořského tisku. Zákrok tehdy zůstal nepotrestán a majitel Senators Eugene Melnyk se proto hodně rozčiloval.

„Jestliže vidíte, že se něco stalo úmyslně a nemělo to vůbec co do činění s hrou, ať už je hokejka v obličeji protihráče nebo něco podobného, prostě tyhle nehokejové zákroky, tak si na to tvrdě posvítím,“ slibuje Parros.

Jmenování ostrého chlapíka do důležité funkce v exekutivě NHL nepochybně pomohlo také to, že vedle svalů disponuje rovněž odpovídajícím intelektem, který stvrdil vysokoškolským vzděláním. V letech 1999-2003 studoval Parros uznávanou universitu v Princetonu, kde souběžně působil v místním hokejovém mužstvu. Po promoci strávil dvě sezóny v nižších soutěžích AHL a ECHL, pak se prosadil do sestavy Los Angeles Kings, kteří ho v roce 1999 v osmém kole draftovali.

„Pokud je sekání úmyslné a míří na ruce nebo prsty s velkou silou, budeme s tím něco dělat: pokuty, suspendace a tak dále. Velmi dobře si uvědomujeme, že nemůžeme postihnout každý sekanec, nicméně musíme se pokusit tohle chování hráčů změnit, protože se z toho stává velký problém,“ slibuje Parros.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.