Giroux není ve své kůži. V čem je problém?

20. března 2017, 11:00

Jan Šlapáček

Kapitán Flyers v letošní sezóně zaostává za svými výkony z minulých let a hned na první pohled je patrné, že nehraje v nejlepším rozpoložení. Claude Giroux jednoduše doplácí na promaroděné léto, před kterým podstoupil i operaci.

Po skončení loňského ročníku se devětadvacetiletý hokejista ocitl na operačním sále, kde mu dávali dohromady pravou kyčli. Operace dopadla úspěšně a žádné problémy nenastaly, nicméně Giroux musel být hodně dlouho v odpočinkovém režimu, na což nyní doplácí.

Operační zákrok si totiž vyžádal dvanáct týdnů volna a kapitán Flyers nemohl přes léto patřičně potrénovat. Kondička Girouxe tedy není na klasické úrovni a to se v poslední době výrazně projevuje.

„Je to frustrující. Chcete hrát nějakým způsobem, ale jednoduše to nejde," rozpovídal se Giroux před utkáním s Carolinou, které jeho tým zvládl a nadále má naději na postup do play-off.

„Není to vůbec snadné. I když se necítíte dobře, tak musíte najít způsob, jak být silný alespoň psychicky," dodal autor čtrtnácti branek v letošní sezóně.

Všechno ale není jen černé a ve Philadelphii musí vidět i pozitiva. Giroux po operaci ještě nevynechal ani jedno utkání a zdá se, že ho již kyčel vůbec netrápí. Pokud bude moci v létě pořádně trénovat, v příští sezóně bude znovu zářit a body na jeho konto budou rychle přibývat.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.