Gostisbehere a Gardiner jsou volní pro výměnu

29. října 19:30

Jakub Hromada

Spekulace ohledně hráčů jsou často vymyšlené a je potřeba zdroje filtrovat. Když se ovšem relevantní média na něčem shodují, pravda je blízko. To je případ dvou obránců, kteří nezažili skvělou sezónu. Shayne Gostisbehere a Jake Gardiner mají v týmu pošramocenou pozici a jejich organizace je nabízejí ostatním.

Gostisbehere měl nakročeno ke skvělé kariéře, nicméně v poslední sezóně se vše otočilo. Alain Vigneault ho několikrát nezařadil do sestavy a poslal na tribunu. Nakonec odehrál pouze 42 zápasů a získal 12 bodů. Nejméně ve své dosavadní kariéře.

Už při uzávěrce přestupů se o něm mluvilo o případném možném cestovateli z Philadelphie, nakonec ale zůstal. Po sezóně ale nabraly spekulace zcela vážnější rozměr. Přestože obránce Matt Niskanen trochu překvapivě ukončil kariéru a dal tak prostor Gostisbeherovi na restart, organizace z Pensylvánie se rozhodla přivést do klubu Erika Gustafssona.

Není tajemstvím, že švédský zadák neoplývá geniální hrou v defenzívě a spíše vyčnívá výlety do útočného pásma soupeřů. Hraje podobným stylem jako „Ghost“, přesto ho Flyers podepsali. Znamení, že se Shaynem nepočítají?

Vypadá to tak. Gostisbehere byl finalistou pro zisk Calder Trophy v roce 2016, kdy zaznamenal 65 bodů. Je podepsán na další tři roky za slušných 4,5 miliónu. Stále by měl být mezi ostatními žádaný.

To se ovšem nedá s jistotou říci o Gardinerovi. Z Toronta přišel do Caroliny loni v létě, upsal se na čtyři roky za 4,05 miliónu na sezónu a měl patřit k oporám. Místo toho ale strávil většinu zápasů ve třetím obranném páru a hrál průměrně pouze 16 minut 40 vteřin na utkání. 

I Jake Gardiner byl proto umístěn po pouhé jedné sezóně v Carolině na listinu hráčů možných k výměně. Gardiner je vůbec nejstarším obráncem týmu a mladí jako Fleury a Bean jsou připraveni vstoupit do koloběhu NHL. I to vedení Hurricanes ví, proto se snaží Gardinera udat na trhu.

Po obráncích se shání Los Angeles, Florida, Winnipeg nebo třeba Boston. Uvidíme, zda některý z týmů ukáže na právě dva výše zmíněné.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.