Hotovo! Erik Karlsson se stěhuje do San Jose!

13. září 2018, 20:28

Jan Šlapáček

Spekulacím o budoucnosti Erika Karlssona je konec! Hvězdný švédský obránce ze z hlavního města Kanady přesune do Kalifornie. Ottawa vyměnila svého kapitána do San Jose, ze kterého se rázem stává jeden z největších favoritů následujícího ročníku.

Sharks se na začátku července pokusili svůj kádr posílit o Johna Tavarese, jenže neuspěli a kanadský útočník se rozhodl pro Toronto. Vytvořený prostor pod platovým stropem ale celek z Kalifornie nakonec využije pro jinou hvězdu.

San Jose se podruhé během tohoto léta domluvilo s Ottawou na výměně a tentokrát se vytipovaným hráčem stal hvězdný Erik Karlsson, o jehož nespokojenosti v hlavním městě Kanady se toho během léta napsalo víc než dost.

Sharks získali Karlssona společně s Francisem Perronem a na oplátku poslali do Ottawy hned osm věcí. Volbu v prvním kole draftu 2020, volbu ve druhém kole 2019, dvě podmíněné volby v draftu, Chrise Tierneyho, Dylana DeMela, Joshe Norrise a Rudolfse Blazerse.

Ziskem Karlssona se ze Sharks okamžitě stává jeden z největších favoritů na zisk Stanleyova poháru v následující sezóně. Mít ve své obraně trojici Brent Burns, Marc-Edouard Vlasic a Erik Karlsson je hodně velký luxus.

Otázkou nyní zůstává pouze to, kdy se Karlsson dohodne se svým novým zaměstnavatelem na novém kontraktu. Bylo by totiž velkým překvapením, kdyby ze San Jose v létě odešel jako volný hráč.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.