Huberdeau? Jeden z nejlepších hokejistů v NHL, smeká 68 před čerstvým rekordmanem

13. ledna 10:00

Tomáš Zatloukal

I když je mu teprve šestadvacet let, už se smí pyšnit titulem "Nejproduktivnější Panter všech dob." Jonathan Huberdeau se gólem a asistencí podílel na výrazném vítězství nad torontskými Maple Leafs a svůj bodový účet zaokrouhlil na 420. V historické tabulce se odpoutal od bývalého floridského kapitána Olliho Jokinena.

Cool.

S takovým slovíčkem si Huberdeau vystačil, když měl popsat, jaké je to předběhnout Jokinena a stanovit nový rekord Cats.

"Máme za sebou další parádní večer. Celý tým hrál skvěle a když spousta z nás boduje, patříme mezi nejlepší týmy v NHL," povídal frankofonní Kanaďan po kanonádě 8:4.

Není to zase tak dávno, co dobyl Calder Trophy pro nejlepšího nováčka NHL (2013). A ještě kratší doba uplynula od chvíle, kdy řádil na ledě po boku Jaromíra Jágra a jeho talent rozkvétal pod dohledem českého veterána.

Teď se vedle Huberdeaua prohání jiný borec s osmašedesátkou na dresu. Mike Hoffman, jehož předloni vyhnala z kabiny ottawských Senátorů dívčí válka, našel na Floridě perfektní útočiště.

Rozumí si s mladšími spoluhráči, umí zakončit jejich nápadité akce. Proti Torontu se blýskl dvěma přesnými zásahy, druhý mu nachystal mazanou příhrou právě "Huby Duby Doo."

Ten tou dobou měl na kontě už vstřelenou branku (trefil se po ladném blafáku), Javorové listy trápil celou noc. A po jednoznačné partii si mohl vyslechnout (nejen) od Hoffmana chválu.

"Víte, všiml jsem si ho už jako juniora a už tehdy mi bylo jasné, že z něj roste výjimečný hráč. Dál na sobě makal a dozrál v jednoho z nejlepších hokejistů v NHL," smekla nová floridská 68 před Huberdeauem.

Brilantní technik prožívá další báječnou sezonu, s 61 body je sedmý v tabulce produktivity NHL. Kdo ví, třeba překoná své osobní bodové maximum, loni se poprvé v kariéře dostal na dostřel stovce (chybělo mu osm zápisů do statistik).

Prioritou je ovšem pro něj postup do play off a tuto misi rozjel se Sašou Barkovem a dalšími výborně. Pod novým koučem Joelem Quennevillem se Panthers drží v elitní osmičce Východní konference.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.