Jágr bude mít na Floridě české parťáky. Do týmu přichází Hudler a Kindl

27. února 2016, 21:34

David Baláš

Spekulace z poslední doby se potvrdily. Jiří Hudler opravdu opouští Calgary a míří na slunnou Floridu, kde se potká v mužstvu s Jaromírem Jágrem. Vedení Plamenů za českého dvaatřicátníka získalo práva na volbu ve druhém kole draftu 2016 a čtvrtém kole roku 2018. Dres Panterů bude nově oblékat také Jakub Kindl.

Zprávu o výměně přinesl jako první Bob McKenzie, jenž pracuje pro společnost TSN. Podle něj uzavřely obě strany dohodu, která by měla znamenat, že se Calgary zbavilo Hudlera za vidinou přestavby kádru. Malému šikulovi navíc po sezóně končí smlouva, podle které bere letos čtyři milióny dolarů, a stane se volným hráčem.

Hudler zůstává v letošním ročníku mírně za očekáváním a nedaří se mu naplno navázat na minulou sezónu, v níž patřil k nejlepším hráčům soutěže. V dosavadních 53 zápasech nasbíral 35 bodů (10+25). Výměna na Floridu by mu ovšem mohla nalít novou krev do žil. Vždyť Panteři se vyhřívají na prvním místě Atlantické divize a míří do play-off. V týmu navíc panuje pohoda, o níž by své mohl vyprávět i Jágr.

Florida si od rodáka z Olomouce bude slibovat kromě posílení ofenzivy a rozšíření celku - vždyť v poslední době se takřka polovině hráčů nevyhnuly zdravotní patálie - také mentorské dovednosti. Podobně jako Jágr by se i Hudler měl podílet na výchově mladých hráčů, tak jako to dokázal v Calgary v případě Seana Monahana či Johnyho Gaudreaua. 

Flames naopak za Hudlera, jehož by na konci sezóny mohli bez náhrady ztratit, získali alespoň volby v následujících draftech. Tvůrčí roli by po Čechovi měl přebrat již vyzrálý Gaudreau a Monahan, proto se nemuseli jeho odchodu tolik obávat. 

Vedení Floridy si ale kromě Hudlera dělalo zálusk také na dalšího Čecha - Jakuba Kindla, kterého přivedlo jen o pár desítek minut později. V kabině Panterů se tak utvoří poměrně početná kolonie krajánků. Detroit obdržel za 191 centimetrů vysokého beka volbu v šestém kole draftu 2017 a zároveň souhlasil s tím, že bude nadále platit patnáct procent z Kindlova platu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.