Jesse Puljujärvi: Zajímá mě jen NHL, o farmě ani nepřemýšlím

7. srpna 2018, 10:45

Vojtěch Balon

Na sklonku roku 2015 Jesse Puljujärvi zazářil na domácím juniorském šampionátu a podmanil si hokejový svět. Narozdíl od svých spoluhráčů ze zlaté finské dvacítky Patrika Laineho a Sebastiana Aha ale jeho cesta do NHL byla o poznání strastiplnější: Puljujärvi má za sebou dva roky v zámoří a část obou ročníků strávil rtuťovitý Fin na edmontonské farmě.

Dvacetiletý křídelník však hodil uplynulé dva ročníky za hlavu a soustředí se jen na budoucnost. Doma ve Finsku trénuje pětkrát týdně se známými krajany Pekkou Rinnem, Markusem Nutivaarou, Miikou Sälomäkim a Sebastianem Ahem, o víkendech pak létá za matkou do italského Turína.

„Mé výkony v těch dvou letech měly vzestupnou tendenci,“ hlásí Puljujärvi navzdory tomu, že ani předešlou sezonu nestrávil celou v prvním týmu Oilers. „Mým hlavním cílem je dostat se do prvních dvou formací, třeba i do té první vedle Connora McDavida,“ dodal sebevědomě v rozhovoru pro finský deník Ilta-Sanomat.

To jsou sebevědomá slova od někoho, kdo loni nasbíral 20 kanadských bodů.

„Zajímá mě jen NHL, o farmě ani nepřemýšlím,“ pokračoval Jesse Puljujärvi, jehož hlavní obava tkví v tom, že během léta stráveného doma trochu zapomněl angličtinu. „Mohlo by to být lepší. Zatímco v Kanadě jsem pilně studoval, ve Finsku na to nezbývá moc času,“ přiznal rodák z Älvlarkleby.

Proklestí si v Edmontonu cestu až po bok zmiňovaného McDavida?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.