Karlsson dává zapomenout na pomalý rozjezd. Pokoří rekord NHL?

10. ledna 16:16

Matěj Hodoval

Od tohoto muže se čekaly velké věci. Když Erik Karlsson před sezonou přišel do San Jose, ze Žraloků se v mžiku stal jeden ze žhavých kandidátů na zisk nejcennější trofeje. Švédský zadák se ze začátku trápil, ovšem nyní se zdá, že se v kádru Sharks konečně usadil a začíná to být ten Karlsson, na kterého je zámořská soutěž zvyklá.

Rodák z Landsbro dává zapomenout na malý rozjezd a zdá se, že ve slunné Kalifornii se již adaptoval. Karlsson přidává kanadské body jako na běžícím páse, po pětatřiceti odehraných zápasech má na kontě tři góly a osmatřicet asistencí, což jej řadí na třetí místo týmové produktivity za Brenta Burnse a Logana Couturea.

Dvojnásobný vítěz Norris Trophy hraje ve fantastické formě, o čemž svědčí i fakt, že dokázal zapsat asistenci v posledních čtrnácti zápasech. Karlsson tak může pokořit rekord, jenž drží Paul Coffey ze sezony 1985/86, když zaznamenal asistenci v sedmnácti duelech v řadě. Před obráncem Sharks je ještě Brian Leetch, jehož série v sezoně 1991/92 trvala patnáct klání.

„Protože já nedokážu skórovat, kluci to dělají za mě, což je výborné,“ usmívá se švédská pětašedesátka. V nadcházejícím utkání čeká Žraloky těžká zkouška, ve městě hazardu se totiž postaví svému diviznímu rivalovi. Vegas hrají ve skvělé formě a budou těžkou překážkou v cestě za rekordem.

Chválu sklízí osmadvacetiletý sympaťák na každém rohu. „Můžete vidět jeho přínos pro tým na všech hráčích kolem něj,“ pochvaluje si trenér Peter DeBoer. „Berete ho jako samozřejmost, ale když ho máte mimo sestavu, je tam mezera. Myslím, že každým týdnem se tu cítí pohodlněji.“

Karlssona nevykolejila ani suspendace na dvě utkání za zákrok na hlavu forvarda Kings Austina Wagnera. „Nikdy to není legrace být mimo sestavu, zejména kvůli důvodům jako já. Ale já jsem to co nejvíce využil a sledoval jsem zápasy. Občas je dobré sledovat utkání z dálky, přijdete na několik věcí. Naštěstí to byly jen dva zápasy,“ říká produktivní obránce.

Za své výkony si EK65 vysloužil čtvrtou pozvánku na All-Star Game, které se tentokrát pořádá v San Jose a kde mimo něj budou Sharks reprezentovat také Brent Burns a Joe Pavelski. Potichu se připomíná jako kandidát na Norrisovu trofej, v této kategorii však má letos mimořádnou konkurenci a podle zámořských expertů se momentálně nevejde ani do konečné trojice nominovaných.

Velký otazník stále visí nad jeho smlouvou. Generální manažer Žraloků Doug Wilson samozřejmě bude mít o jednoho z nejlepších beků světa zájem i nadále, nicméně čeká ho dost práce. Kromě Karlssona bude muset podepsat Pavelskiho, Meiera, či Donskoie. Budeme vídat věčné usměvavého Švéda se žralokem na hrudi i v dalších sezonách?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.