Katastrofa v brankovišti Flyers. Pomoc nabídl Bryzgalov

12. dubna 2018, 13:00

Jiří Lacina

Pensylvánské derby Pittsburghu s Philadelphií začíná patřit ke klasice. Také letos budí hodně pozornosti. Podle některých odborníků je právě Philla týmem, která může Tučňáky v jejich cestě za třetím pohárem v řadě zastavit. Možnost dostala hned v prvním kole. K úspěchu je ale nutně potřeba vyřešit potíže v brankovišti.

V uplynulých dnech na tuto Achillovu patu Flyers poukazovali oba naši redakční kolegové Martin Zíta i Honza Kukrál a hned úvodní duel série ukázal, jak moc byly zmíněné obavy opodstatněné. Pittsburgh sfoukl Philadelphii jako svíčku, vyprodaná PPG Paints Arena si užila dehonestující drtivé vítězství 7:0, v brance se vystřídali Brian Elliott i Petr Mrázek. Smutným hrdinou byl hlavně první z nich, jenž inkasoval za necelou půlhodinku pětkrát.

Jestli potřebujete, jsem připraven!

O nejhorším momentu měli novináři jasno. Ne, nebyla jim Malkinova lehká bekhendová střela. Ani Rustova dorážka z velké dálky. Nebyla jím ani málo vídaná trefa, kdy Crosby trefil puk plachtící vysoko ve vzduchu. Nejhorší okamžik byl, když bývalý brankář Flyers Ilja Bryzgalov, jenž stále žije ve Philadelphii, napsal ve druhé třetině na twitter: „Jsem připravený, kdykoli budete potřebovat.“

V posledních dnech se novináři předháněli v připomínce památné série Penguins - Flyers z roku 2012, která přinesla hromadu branek a jejímiž hrdiny proti své vůli byli právě gólmani. V brance Letců stál tehdy podivínský Ilja Bryzgalov. Ze série sice vyšel jako vítěz, nicméně 21 inkasovaných gólů v šesti duelech rozhodně nebyla vizitka, kterou by se mohl chlubit. Také on se tehdy nevyhnul střídání.

Brian Elliott si tenhle nepříjemný okamžik prožil hned na úvod série. Dostal pět gólů z 19 střel. V zápase mu nevyšlo skoro nic. Takže, co teď? Postavit příště do brány Petra Mrázka, který v základní části zaujal nevyrovnaností výkonů a ve zbytku středečního zápasu stihnul dvakrát lovit puk za svými zády? Poslat řidiče do Allentownu pro Alexe Lyona? Modlit se za zázračné uzdravení Michala Neuvirtha?

Je to náš chlap

„Můj instinkt mi velí, že Elliott je náš chlap a neměli bychom se ho vzdávat,“ stojí si za svým trenér poražených Dave Hakstol.

V minulých týdnech to byl v bráně Letců hotový kolotoč. Střídali se v ní hlavně Mrázek s Lyonem, na chvíli se vrátil Neuvirth, který se okamžitě znovu zranil. Také proto trenér Philadelphie vítal návrat „svého muže“, jak hovoří o Elliottovi. Výhra 4:3 nad Carolinou byla ve znamení mírné nejistoty, hladký triumf 5:0 nad Rangers dal naději, že Flyers mají zpátky spolehlivého brankáře.

Jenomže první zápas play off, to byl úplně jiný fofr! Každý viděl, že muž v masce s barvami Flyers není v pohodě. „Byly tam pasáže, kdy dobře viděl hru a tvrdě makal,“ zastal se jedničky Letců Hakstol. „Chci mu dát příležitost, aby se skrz to probojoval. Samozřejmě, po tom pátém gólu jsem ho stáhl.“

Noviny připomínají, že také poslední vystoupení Elliotta v play off nedopadlo slavně. Loni ještě jako gólman Calgary Flames zažil čtyřzápasovou smršť, během které se přes Plameny převalil Anaheim. Ve třetím a čtvrtém duelu inkasoval několik laciných branek. V závěrečném utkání byl po necelých šesti minutách střídán, a pokud bylo play off pro kanadské fandy důvodem k radosti, nakonec jim chutnalo hodně hořce.

Hakstol teď musí rychle najít řešení, aby jeho tým nedopadl stejně.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.