Kteří hráči z draftu 2018 klepou na dveře NHL?

21. srpna 2019, 6:39

Jakub Hromada

Dahlin, Svečnikov, Kotkaniemi, Tkachuk. Nejlepší čtyři vybraní v roce 2018 se již stali plnohodnotnou součástí svých týmů v nejlepší hokejové lize světa. Švéd dokonce bojoval o zisk Calder Trophy, tu ale nakonec získal Pettersson. Nejmladší z Tkachuků získal nejvíce bodů, když se mu podařilo vstřelit 22 branek a přidat 23 asistencí. Kteří další hráči z elitní „31“ mladíků z roku 2018 mají NHL nadosah?

5. Barrett Hayton, Arizona Coyotes

Nejlepší hráč, který ještě do NHL nenakoukl. Haytona trápila v sezóně zranění, a i proto naskočil jen do 50 utkání. Získaných 82 bodů ale dokázalo, že se Arizona nerozhodla špatně. Nyní má Hayton tři možnosti, kde může strávit následující sezónu. Vše závisí na tréninkovém kempu, kde se pokusí ukázat v nejlepším světle. 

Pokud vše dopadne nejlépe, stráví celý ročník v dresu Coyotes. Zřejmě by se jednalo o podobnou roli, jakou měl Svečnikov v Carolině. Začal by ve čtvrté lajně a dostával by prostor na zlepšení a posun v sestavě. Do seniorského hokeje by ho mohla uvést taky AHL, případně stráví ještě rok v juniorce.

6. Filip Zadina, Detroit Red Wings

Český útočník měl rovnou naskočit do NHL, ovšem nakonec se ho v Detroitu rozhodli poslat na farmu. Nedá se říct, že by to byl neúspěch. Zadina se oťukal a na konci sezóny dostal šanci i u Red Wings. Nyní na lepšího Zadinu čeká nová příležitost. Na farmu už nechce a zdá se, že ho tam nechtějí ani jeho zaměstnavatelé. 

Rodák z Pardubic má ideální možnost dostat se do druhé formace a vyniknout i bodově. Hrát by měl vedle Andrease Athanasioua a Franse Nielsena. 

7. Quinn Hughes, Vancouver Canucks

Hughes už si na konci loňského ročníku NHL zahrál, v pěti zápasech třikrát asistoval a letos se od něj očekává mnohem větší přínos pro Canucks. Řídit bude přesilovky a vedle defenzivního specialisty může naplno rozvíjet svůj potenciál. 

Hrát by mohl vedle Jordieho Benna, či Tylera Myerse. V ten okamžik by byl rozdíl mezi oběma beky 25 centimetrů. 

9. Vitalij Kravcov, New York Rangers

Rangers přes léto hodně posílili a jedna z nových akvizicí by měla výrazně pomoct Kravcovovi se adaptovat v zámoří. Artěmij Panarin v první sezóně získal Calder Trophy a ve všech čtyřech zářil. 

Kravcov by mohl dostat šanci právě vedle něj, nabízejí se ale další alternativy. Působit bude na pravém křídle první, druhé, nebo třetí formace. Tam mají Rangers velkou sílu, a to hlavně velice mladou. Pavel Bučněvič a Kaapo Kakko si s ním rozdělí pozice. Třetí lajna může například nést složení Naměstnikov – Chytil – Kravcov.

10. Evan Bouchard, Edmonton Oilers

Edmonton nutně potřebuje impulz ke zlepšení, a to hlavně v obranných řadách. Ten by mohl dodat Evan Bouchard jako nejnadějnější z mladíků. Loni dostal zkušebních sedm zápasů, se kterými nikdo moc nepočítal. Sice nezklamal, ale podle očekávání se stěhoval do juniorky v Ontariu. 

A pokud se v příští sezóně bude primárně starat o týmovou produktivitu, nikdo se nebude divit. Po Nurseovi byl druhým nejproduktivnějším hráčem od modré čáry Oscar Klefbom s pouhými 28 body. 

12. Noah Dobson, New York Islanders

Dobson je dvojnásobný juniorský král. S Acadie-Bathurst a posléze s Rouyn-Norandou dokázal ve dvou letech za sebou vyhrát Memorial Cup a výrazný podíl na tom měl i on sám. Navíc už v roce draftu patřil k vůbec nejzodpovědnějším hráčům a tato vlastnost ho zdobí doteď.

A právě díky skvělé obranné i útočné hře může zabojovat na kempu o pozici mezi šesti obránci v Islanders. 

13. Joel Farabee, Philadelphia Flyers

Podobně jako Oilers i Flyers potřebují změnu, aby se opět podívali do play-off. Farabee je velmi mentálně vyzrálý a samozřejmě mu nechybí ani kvalita. Má za sebou velice úspěšný rok na univerzitě a nyní je připraven postoupit o další level.

Farabee se musí ale nejprve prosadit mezi 12 nejlepších útočníků klubu. Možná bude mít podobnou úlohu jako Hayton, ale záležet bude pouze na jeho výkonech.

17. Ty Smith, New Jersey Devils

Posledním hráčem, který pravděpodobně odehraje sezónu v NHL, je Ty Smith. Nejlepší juniorský obránce uplynulé sezóny byl již loni velmi blízko vstupu do sestavy Ďáblů. Byl vyřazen až při poslední čistce a byl hodně zklamaný. 

Tento pocit nechce zažít znova a celý rok bojoval, aby se tak nestalo. Teď tomuto okamžiku bude čelit opět, ovšem letos má mnohem větší šanci na úspěch. 

Další hráči s šancí na zahrání si v NHL:

Adam Boqvist, Oliver Wahlstrom, Rasmus Kupari, Isac Lundeström, Rasmus Sandin, Joe Veleno.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.