MacKenziemu zbývá rok smlouvy, kdo by měl po něm na Floridě převzít céčko?

8. srpna 2018, 14:45

Vojtěch Balon

Před dvěma lety Florida Panthers procházeli řadou změn, mimo jiné představili nové logo a překvapili část hokejové veřejnosti tím, že kapitánské céčko dostal pracovitý Derek MacKenzie. Specialista na oslabení je sice příkladným lídrem v kabině, prakticky celou kariéru ale hraje ve čtvrté formaci a v době jmenování kapitánem mu bylo 35 let.

Uplynuly dva roky, MacKenziemu je 37, jeho role na ledě se ještě zmenšila a ze smlouvy mu zbývá poslední rok. Zdá se, že změna na postu kapitána je u Panthers na spadnutí, komu by ale tato role mohla připadnout?

1. Vincent Trocheck

Jméno Vincenta Trochecka by jako první asi zmínil málokdo, rodák z Pittsburghu je však ideálním ztělesněním příkladného kapitána. Trocheck na ledě pracuje jako motorová myš, loni zvládl kompletní porci 82 zápasů a připsal si parádních 75 bodů. Narozdíl od Barkova a Ekblada se musel do NHL prokousat přes farmu, trenér Bob Boughner navíc často vyzdvihuje jeho herní i lidské kvality.

2. Aleksander Barkov

Finský centr je v současnosti bez debaty nejlepším hráčem na soupisce Cats. Je mu sice jen 22 let, nízký věk už ale v dnešním hokeji není překážkou, viz. Gabriel Landeskog či Connor McDavid. Jediným kamenem úrazu je jeho tichá, holubičí povaha. Jako kapitán by musel Barkov mnohem více veřejně vystupovat, což rozhodně není jeho šálek kávy.

3. Aaron Ekblad

Ekbladovi je stejně jako Aleksanderu Barkovovi pouhých 22 let, stejně jako finský centr už má ale za sebou pěknou řádku utkání v NHL, kde se postupně vypracoval v oporu zadních řad Panthers. Rodák z ontarijského Winsdoru je jednoznačně nejlepším obráncem týmu, narozdíl od Barkova je komunikativní na ledě i mimo něj. Jediným minusem je fakt, že ještě zcela nedosáhl na úroveň obránců kalibru Victora Hedmana, Erika Karlssona či Drewa Doughtyho.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.