McDavid proti Eichelovi. Místo souboje tygrů bitva ligových popelek

24. ledna 2018, 14:30

Jiří Lacina

Jsou to generační hráči. Jejich souboje měly být ozdobou NHL po mnoho let. Srážky jejich týmů měly patřit do výkladní skříně National Hockey League. Přestože Connor McDavid i Jack Eichel krájí už svou třetí sezónu, všechno je jinak. Buffalo se krčí u dna Východní konference, Edmonton vděčí na západě za lepší postavení jen přítomnosti ještě zoufalejších soupeřů z Vancouveru a Arizony.

Oilers vyhráli poslední tři duely a v lednu měli aspoň vyrovnanou bilanci čtyř výher a čtyř porážek. Buffalo rozjelo nový rok pěti prohrami v řadě, celkem v lednu vyhrálo jen dva z devíti zápasů. Vzájemný souboj dvou vycházejících hvězd tak byl ve stínu trápení jejich mužstev. Přesto stojí za to upřít na ně pozornost. McDavid odešel z utkání s prázdnou, Eichel zazářil čtyřmi body.

Noviny v Buffalu se radují, že na jejich Šavle se zase jednou dalo koukat. „Kdo jsou ti chlapci,“ ptá se list Buffalo News. „Byla zábava je sledovat!“ Hosté přejeli Olejáře hlavně v přesilovkách. Relativně vyrovnané utkání rozhodly nestandardní herní situace. Buffalo využilo tři ze čtyř, domácí neskórovali vůbec. Jack Eichel byl u všech přesilovkových branek (1+2), k tomu přidal ještě jednu asistenci, a ze zápasu si podruhé v sezóně odnesl čtyři body.

Borci Sabres hráli druhý zápas ve dvou dnech. Uspěli i v pondělí na ledě Calgary (2:1). Hráči Edmontonu byli odpočatí, volno měli od soboty. „Je to ohromné,“ radoval se Jack Eichel. „Hráli jsme druhý zápas proti týmu, který byl dobitý. Měli pár dnů volna, my si užili emotivní vítězství v Calgary. Chtěli jsme co nejdřív využít nějakou přesilovku, abychom se cítili dobře.“

Domácí moc důvodů k radosti neměli. Nejenže prohrávají, ke všemu se neprosazují střelecky. Pošesté v sezóně odešli z utkání s nulou na kontě vstřelených branek. Frustrace byla vidět také na jejich kapitánovi. „Samozřejmě, kdybychom věděli, co děláme špatně, tak to napravíme. Takováhle představení už nemůžeme předvádět. Je to nepřijatelné v každém ohledu a začíná to odshora,“ zlobil se jednadvacetiletý lídr Oilers.

Connor McDavid je jedničkou draftu 2015, Jack Eichel jeho dvojkou. Rozhodně nelze říci, že by z individuálního pohledu neplnili očekávání. Z týmového pohledu už je to horší. Pokud přirovnáme jejich mužstva ke koním, na kterých měli mladí žokejové cválat k úspěchům, jsou jejich kobylky zatím hodně nemotorné. Při použití humoru Woodyho Allena: Ty koně musí mít obrnu.

Cesta na vrchol je trnitá a dlouhá. Než se stanou souboje Edmontonu s Buffalem superatraktivní podívanou, bude to ještě chvíli trvat. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.