Nejdůležitější rok v mé kariéře, těší se Jack Eichel. Že nemá smlouvu, neřeší

6. září 2017, 20:00

Jiří Lacina

Zatímco jeden už má dlouhodobou jistotu, druhý stále čeká. Connor McDavid, jednička draftu 2015, podepsal nedávno s Edmontonem osmiletou smlouvu na 100 miliónů dolarů. Jack Eichel, dvojka stejného draftu, s klubem nadále jedná. Podle toho, jak se vyjádřil pro noviny, to vypadá, že se do začátku sezóny nového kontraktu nedočká.

„Nemám problém odehrát celou sezónu. Buď se to povede, nebo ne,“ krčí nad svým osudem rameny Eichel. Stejně jako McDavid má před sebou ještě poslední rok tříletého nováčkovského kontraktu. Zatímco jeho edmontonský protějšek už ale ví, jak dlouho a za kolik bude v následujících letech hrát, osud hráče Buffala je stále v rukou jeho agentů a klubu. Jisté je, že chce v Buffalu zůstat na dlouhodobé bázi.

Osoba blízká jednáním vyzradila agentuře AP, že obě strany diskutují podle očekávání maximální možný, tedy osmiletý kontrakt. Jednání jedou nepřetržitě od června. Bližší podrobnosti nejsou známy, vše je pochopitelně drženo v nejvyšší tajnosti.

Dvacetiletý Eichel se nevyřešenou situací nermoutí. Celé léto strávil pečlivou přípravou na příští sezónu. V hlavě má jenom hokej. „Tohle léto jsem vnímal jako přípravu na dosud nejdůležitější rok v mé kariéře,“ říká. „A tak se na všechno hodlám dívat i dál.“

Nový začátek

Nejde jen o osobní hledisko. Nadcházející ročník je reflektován jako nový začátek pro celou organizaci Sabres, která loni dosáhla šesté neúčasti v play off v řadě. Skončil generální manažer Tim Murray i trenér Dan Bylsma, nahradili je Jason Botterill a Phil Housley. Eichel by se rád stal výraznějším a lepším vůdcem.

„Sám na sebe se dívám jako na jednoho z lídrů tohoto týmu a na chlapa, který má tuhle organizaci dotlačit na vyšší úroveň. Musím se zlepšit v mnoha oblastech, na ledě i mimo led.“

V minulé sezóně vedl týmovou produktivitu s 57 body (24+33) v 61 zápasech, přestože čtvrtinu základní části vynechal. Na samém počátku sezóny si totiž vážně poranil kotník. Nyní ho čeká spolupráce s novým trenérem. Phil Housley byl kdysi v analogické situaci. Jako šestka draftu 1982 naskočil coby osmnáctiletý v Buffalu a čekalo se od něj, že mužstvo spasí.

Nyní se všeobecně očekává, že celku z pod Niagarských vodopádů naordinuje pro současnost typický herní styl, jemuž bude dominovat perfektní disciplína, dokonalá organizace a hra na hranici rychlobruslení. Speciálně Housley se na podobném projevu podílel a částečně se jej učil od Patera Laviolettea, jemuž dělal čtyři roky v Nashvillu asistenta.

„Zní mi to hezky,“ nebojí se změn Eichel. „Pro každého je dobré, že je před námi nový start. Může to být dobré i pro lidi, mezi nimiž nebyly v posledních letech nejlepší vztahy,“ věří mladý Američan.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.