Nejstarší hráč současné NHL? Po konci Cullena se jím stal Zdeno Chára

14. července 14:20

Matěj Hodoval

Matt Cullen, nyní již bývalý hokejový útočník, byl v minulém ročníku National Hockey League vůbec nejstarším hráčem, který se po kluzištích proháněl. Jenže s novou sezonou se bude v tomto případě skloňovat jméno jiného muže.

Jelikož zmíněný Američan nedávno ukončil svou kariéru, status toho nejstaršího připadl na slovenského obra Zdena Cháru. Rozdíl mezi věkem Cullena a Cháry činí 136 dnů.

Těžko uvěřit tomu, že jsem momentálně nejstarším hrajícím hokejistou v National Hockey League,“ napsal na svůj Instagram Zdeno Chára.

Příběh tohoto muže je opravdu výjimečný. Z podceňovaného dlouhána, kterého nikdo na prahu dospělosti nepovažoval ani za stálici první juniorské ligy, se vyklubala mimořádná osobnost ledního hokeje a jistě i budoucí člen Síně slávy.

Je to už dlouhá doba od mé nováčkovské sezony, ale lední hokej mi dodává pocit mládí. Mám možnost hrát v NHL s a proti těm nejlepším hráčům na světě, což mě zároveň naučilo dvě věci – být skromný a vděčný, a že věk je pouze číslo,“ pokračoval Chára.

Dvaačtyřicetiletý zadák podepsal koncem března s Bostonem novou roční smlouvu. Rodák z Trenčína se tak může chystat na svou dvaadvacátou sezonu mezi hokejovou elitou. Dosud má na svém kontě 1485 zápasů, 200 gólů a 442 asistencí. Dalších 182 odbojovaných utkání přidal v play-off, kde nasbíral 68 kanadských bodů (18+50).

Chára aktuálně léčí zranění z poslední vyřazovací části. Slovenský válečník si ve finálové sérii proti St. Louis zlomil čelist, přesto zbytek play-off dohrál, za což sklidil obrovský obdiv nejen u fanoušků, ale také u samotných hráčů.

Je tedy jasné, že v následujícím ročníku bude nejstarším hokejistou Zdeno Chára. Na druhém místě je aktuálně gólman Ryan Miller, který oslaví 17. července své devětatřicáté narozeniny. Pořadím mohou zamíchat ještě tři muži – Joe Thornton (2. července oslavil 40 let), Patrick Marleau (15. září oslaví 40 let) a Chris Kunitz (26. září oslaví 40 let. Tato trojice však zatím nemá podepsané smlouvy pro nadcházející sezonu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.