Nevěřil mi, dokud jsme neprošli turnikety. Fanoušek Pens vzal bezdomovce na hokej

12. března 2017, 12:00

Martin Schwarz

Když nejlepší hokejová liga činí dobré skutky, většinou je to zásluhou samotné NHL. Výjimka potvrzuje pravidlo. Tentokrát se rozhodl udělat svět lepším příznivec Pittsburghu Penguins. Zbyla mu vstupenka navíc, jenže neměl pro báječný hokejový večer nikoho do dvojice. A tak situaci vyřešil originálním, leč obdivuhodným způsobem.

Žádný zámožný podnikatel, prostě obyčejný fanda Tučňáků. Jimmy Mains na začátku března navštívil domácí zápas Pittsburghu, v němž Penguins vyzvali Tampu Bay. Mohl se těšit na báječnou atmosféru v aréně i kvalitní hokej v podání jeho oblíbenců. Jedna věc ho však mrzela – i když disponoval dvěma lístky na tuhle sportovní baštu, nikdo s ním nechtěl na utkání zajít. Kontaktoval přátele, dokonce vyvěsil inzerát na Facebook. Ale bohužel, bez reakce.

Nezbylo mu nic jiného, než si udělat pod střechu PPG Paints Areny, tedy do pittsburského svatostánku, samostatný výlet. Už pomalu přicházel ke vchodu do haly, když jej zastavil neznámý muž, vlastním jménem Rob. Žádal o peníze a Jimmymu hned došlo, že se jedná člověka žijícího na ulici. „Řekl jsem mu, že u sebe nemám žádnou hotovost,“ popisuje fanoušek Pens na webu nhl.com.

„Ale pak mě to napadlo. Dostal ode mě nabídku, jestli nechce jít na chvíli ze zimy do tepla arény, protože jsem u sebe pořád měl nevyužitou vstupenku,“ pokračoval Jimmy Mains. Rob nejdříve nevěřil vlastním očím a pochyboval, zda úplně neznámá osoba myslí něco takového vážně. „Podle mě mi nevěřil do té doby, dokud jsme neprošli vstupními turnikety a detektory kovů,“ vyprávěl Mains. „Potom mi oznámil, že nikdy nebyl uvnitř v aréně, pouze venku před ní.“

Fanoušek Jimmy pravděpodobně jen chtěl, aby se potulující Rob ohřál a netrávil celý večer ve venkovním nečase. Výsledek byl mnohem lepší. „Zápas jej naprosto pohltil, fandil Penguins a oslavoval každou jejich branku (Pittsburgh toho dne porazil Lightning poměrem 5:2, pozn. redakce).“ A co by to bylo za setkání nových kamarádů, kdyby nevyfotili společné selfie (viz. úvodní snímek tohoto článku). Které díky novinářům bleskově obletělo hokejová média.

„Během hymny stál a zpíval každičké slovo,“ chválil Jimmy nečekaného společníka. „Po celou dobu utkání nadšeně křičel. Bylo prostě skvělé vidět muže, jenž jinak nemá jednoduchý život, jak se raduje a je šťastný.“

Během přestávek mezi třetinami stihli probrat část jejich životů. Rob fandovi Pittsburghu řekl, že zrovna shání práci a potřeboval by trošku pomoci. Vzájemně si vyměnili kontakty, a tak na sebe dost možná nenarazili naposledy.

„Rodiče mě vždycky učili jednu věc: máte se k druhým chovat tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám,“ objasňoval Mains, nyní policista a bývalý dobrovolnický hasič, důvody ochotného přístupu. „Pokud má člověk možnost pomoci, měl by tak učinit. Když někdo pobývá na ulici, neznamená to, že je horší než vy.“

„Nahrál jsem naši společnou fotku na Facebook hlavně proto, že všude kolem je spousta negativity. Tohle dělá svět pozitivnějším, Rob měl obrovskou radost,“ zakončil Jimmy Mains. Jen víc takových skutků!

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.