NHL v číslech: Železní muži hokeje aneb TOP 10 nejvytěžovanějších hráčů NHL

11. února 11:00

David Sokol

Čísla jsou pro hokejové fanoušky nejen užitečná, ale také zábavná, proto na NHL.cz vytváříme novou, čistě statistickou, rubriku. Právě v článcích NHL v číslech najdete ty nejzajímavější statistiky podané přátelskou formou. Chtěli byste více takových článků? Dejte nám vědět!

Jako první se v nové rubrice podíváme na zoubek těm největším dříčům, nezničitelným hráčům s vysokou výdrží, neboli hokejistům s největším ice timem v celé soutěži.

Pochopitelně není překvapením, že co se odehraného času týče, snad všechny žebříčky jednoznačně ovládají obránci. Mezi nimi kraluje bezzubý bojovník Kings Drew Doughty, jenž za průměrné utkání odehraje ohromných 26:46 minut a spolu s ním zbytku pronásledovatelů trochu uskočil ještě minnesotský Ryan Suter, ten má na svém kontě aktuálně vůbec nejvíce odbruslených minut, 1496:34, nicméně vinou jednoho utkání navíc ztrácí v ohledu průměrného ice timu na svého amerického kolegu tři vteřinky.

V odehraném čase kraluje bojovník Kings Drew Doughty, jenž za průměrné utkání odehraje ohromných 26:46 minut.

První útočník se v žebříčku objeví až na počátku čtvrté desítky, na třiatřicáté pozici hájí barvy všech forvardů mladý Fin Aleksander Barkov s 22:52 odehranými minutami na zápas, o čtyři sekundy před dotírajícím Connorem McDavidem. Ovšem v jednom ohledu času na ledě ofenzivní muži válcují zadáky. 

Můžete hádat třikrát, která to statistika je majoritně v držení útočníků, nicméně už prvním pokusem byste dozajista trefili, že touto anomálií je hra v přesilovkách. Mezi desítkou nejvytěžovanějších hokejistů za početní výhody najdeme jen dva obránce, Johna Carlsona a Tysona Barrieho, konkrétně na pátém, respektive šestém, místě.

Mezi desítkou nejvytěžovanějších hokejistů za početní výhody najdeme jen dva obránce, Johna Carlsona a Tysona Barrieho.

Kdo toho v přesilových hrách odbojuje nejvíce? Ani tady se žádné překvapení nekoná, nikdo v soutěži není přesnějším synonymem pro slovo "přesilovka" než Alexandr Ovečkin a ten toto ustálené spojení dokazuje 4:26 minutami hry za příznivé nevyrovnanosti sil za průměrné utkání.

Zajímavé je, že mezi elitními deseti válečníky v ohledu času v přesilovkách na zápas najdeme hned čtyři zástupce Capitals a čtyři hráče z Denveru. Čtyřnásobná účast Colorada tolik nečekaná není, Avalanche si totiž vybojovali už celých 201 přesilových her, vůbec nejvíce mezi všemi jednatřiceti týmy, nicméně u Washingtonu je tak početné obsazení přinejmenším zajímavé.

Capitals využívají svou první přesilovkovou lajnu podstatně častěji než ostatní týmy.

Tým z hlavního města USA dosud poznal příjemný pocit většího počtu hráčů na ledě jen ve 162 případech, což jej řadí až na dvacátou pozici v lize, a to tedy ukazuje, že Capitals využívají svou první přesilovkovou lajnu podstatně častěji než ostatní týmy.

Avšak když se jedná o oslabení, berou si severoameričtí zadáci žezlo zpět a bez poskvrny obsazují všech deset čelních pozic. Na samotné špici se drží tandem veteránů z Newarku, se 4:02 minutami za průměrný duel žebříček vede kapitán Devils Andy Greene a se třináctisekundovou ztrátou stříbrnou pozici hájí Ben Lovejoy.

Dustin Byfuglien si díky v průměru 1:03 minut dlouhým střídáním vybojoval zlatou medaili, rovnou minutu pak ve hře průměrně setrvá Alex Ovečkin.

A když si na závěr uvědomíme, že v dnešním hokeji klesá průměrná doba střídání už ke čtyřiceti vteřinám, je skutečně obdivuhodné, když dokáže nějaký hráč vydržet na ledě minutu a víc, navíc pravidelně. A v NHL jsou takoví borci dva, obr z Manitoby Dustin Byfuglien, který si díky v průměru 1:03 minut dlouhým střídáním vybojoval zlatou medaili, a rovnou minutu pak ve hře průměrně setrvá Alex Ovečkin.

TOP 10 hráčů s nejvyšším ice timem na utkání:

1. Drew Doughty (Los Angeles Kings) - 26:46 minut
2. Ryan Suter (Minnesota Wild) - 26:43 minut
3. Kris Letang (Pittsburgh Penguins) - 26:15 minut
4. Seth Jones (Columbus Blue Jackets) - 25:57 minut
5. John Carlson (Washington Capitals) - 25:28 minut
6. Rasmus Ristolainen (Buffalo Sabres) - 25:10 minut
7. Oscar Klefbom (Edmonton Oilers) - 25:09 minut
8. Ivan Provorov (Philadelphia Flyers) - 25:08 minut
9. Roman Josi (Nashville Predators) - 25:06 minut
10. John Klingberg (Dallas Stars) - 25:04 minut

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.