Olympiáda jako mezistanice do NHL. Kteří mladíci jsou blíž ke stěhování?

12. března 2018, 17:03

Jakub Hromada

Mnozí kritizovali letošní turnaj pod pěti kruhy z důvodu kvality. Hráči z nejlepší ligy světa sice chyběli, nicméně dali tak šanci mnohým z Evropy si zahrát na největší mezinárodní akci. A těžili z toho hlavně mladí. Když opomeneme běžně skloňovaného Dahlina s Heiskanenem, vyobrazí se nám pětice z nastupující generace.

Dominik Kahun

Německý útočník s českými kořeny neuspěl v kanadské juniorce a zamířil zpět do Mnichova. Hned po návratu se začal projevovat jeho talent a už ve dvaceti si zahrál seniorské mistrovství světa. Svými výkony si vysloužil místo v olympijské nominaci, kde svým gólem ve finále proti Rusům na 3:3 zavelel k obratu. Ten byl ale zmařen a Němci se museli spokojit se stříbrem. V domácí soutěži boduje takřka v každém zápase a v létě bude čekat na smlouvu z NHL.

Kiril Kaprizov

Hrdina Rusů na osm? Kaprizov. Dvacetiletý odchovanec novokuzněckého hokeje po přestupu do Ufy a následně do CSKA září. Až teď se začíná z ruského šikuly rýsovat pan hokejista. Minnesota opravdu vytáhla z pátého kola draftu opravdový klenot. Kaprizov ve finále v Pchjongčchangu zaznamenal hned čtyři body, navíc dokázal vstřelit v prodloužení vítěznou branku svého týmu, po které následoval výbuch emocí. 

Eeli Tolvanen

Na draftu 2017 šel až na samém konci 1. kola, už tehdy ale bylo jasné, co Nashville získal za střelce. Vše potvrzuje i letos v dresu Jokeritu, kde nastřílel nejvíce branek a z boje o celkovou produktivitu ho vyřadila zastávka na juniorském šampionátu. Tam sice s jednou vstřelenou brankou zůstal trochu za očekáváním, vše ale světu vrátil na olympiádě, kde to dotáhnul až k devíti bodům v pěti zápasech. Vypadá to, že Nashville bude mít posilu do prvních dvou formací.

Ryan Donato

Jestli si Boston nepospíší, přijde po sezóně o velký talent. Medvědům totiž vyprší v červenci práva na jednadvacetiletého centra, hvězdu Harvardu, Ryana Donata. A co je víc, vstřelil ve 28 zápasech 26 branek a přidal 15 nahrávek. Svoji střeleckou formu navíc potvrdil i v dresu Spojených států v Koreji, kde skóroval hned pětkrát a to v pěti utkáních. Dopadne jako Jimmy Vesey či Will Butcher, a změní tak organizaci?  

Pius Suter

Jednadvacetiletý Švýcar zažívá podobný osud jako Dominik Kahun. V Ontariu neuspěl a byl nucen se vrátit do země Helvétského kříže. Jenže teď byl nejproduktivnějším Švýcarem na turnaji a nejen díky tomu by mohl podepsat v dohledné době profesionální kontrakt s jedním z kanadsko-amerických klubů. Takové štěstí měl brzo po hrách krajan Vincent Praplan, jenž se dostal do organizace Sharks. Dočká se tak i curyšská vycházející hvězda?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.