Ondřej Palát: Máme super sezonu, v play-off ale všichni budou na stejné startovní čáře

5. dubna 16:45

Jiří Sameš

Tampa Bay Lightning jsou absolutním suverénem letošního ročníku National Hockey League. Velmi brzy si zajistili účast v play-off, s velkým přehledem získali i Prezidentovu trofej. Potvrdí svou dominanci také v play-off, které startuje v úterý, 9. dubna?

Na otázky odpovídá český útočník ve službách Lightning Ondřej Palát. Osmadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku letos doposud v 63 zápasech zaznamenal za osm gólů a 25 asistencí celkem 33 kanadských bodů.

Účast v play-off jste si zajistili dlouho dopředu. Jaké to bylo, a vlastně nyní stále ještě je, udržet se v tempu?

Snažíme se k zápasům přistupovat, jako bychom hráli play-off už teď. Vyzkoušíme si tak různé situace. Poslední dobou jsme navíc i dost nastupovali proti týmům, které potřebovaly vyhrát. Jednalo se tedy samozřejmě o těžké zápasy. Zároveň to byla i dobrá zkouška.

Je v této fázi sezony, kdy už je play-off jistotou, těžké zůstat po zdravotní stránce v pořádku? Máte třeba v hlavě takové myšlenky?

Na něco takového nesmíte myslet. Musíte hrát pořád nejlépe, jak umíte. 

V prvním kole narazíte na tým, který musel bojovat o play-off až do poslední chvíle. Vy jste si naopak mohli trochu odpočinout. Nemůže v tom být například nějaká výhoda?

Myslím, že žádný z týmů nebude pro play-off odpočatý. Podle mě je jedno, koho dostaneme. Všichni budou na stejné startovní čáře. Výhodu bych v tom tedy neviděl.

Jak byste hodnotil sezonu z individuálního pohledu? De facto hned na jejím začátku jste se zranil. Jak se nyní cítíte?

Měl jsem zlomený kotník. Dostal jsem se z toho, nebylo ale jednoduché se vrátit. Ztratíte totiž osmnáct zápasů, dostanete se z rytmu. Nemůžete moc bruslit. Poté chvíli trvá, než se vrátíte zase zpět do tempa. Jinak ale sezona týmově super. Samozřejmě, osobně bych mohl mít víc bodů. Hlavní však je, že se daří mužstvu.

V týmu máte jednoho českého a jednoho slovenského spoluhráče. (Jan Rutta, Erik Černák) Jaké máte vztahy?

Je moc dobře, že tu jsou. Celý tým je samozřejmě skvělý, ale mít tady Čecha a Slováka je jedinečné. Trávíme spolu hodně času.

Co říkáte konkrétně na výkony Erika Černáka, který prožívá výbornou první sezonu.

Myslel jsem, že ho v týmu nechají už po kempu. Nakonec ho poslali ještě chvíli na farmu. Panovala s ním ale spokojenost. Bylo jasné, že jakmile nastane šance ho povolat, tak přijede. Hraje výborně. V obraně patří k nejlepším.

Po osobní stránce, přivítal jste na svět dceru. Jak se daří v tomto ohledu?

Je to něco krásného. I když se třeba někdy nezadaří v zápase, vrátíte se domů a máte tam malou dcerku. Trochu vás to vrátí do perspektivy života.

Snažíte se doma pomáhat? Jaké máte třeba úkoly?

Snažím se pomáhat nejlépe, jak můžu. Hlavně po zápase například, když nemůžu usnout, tak dám malé flašku s mlékem nebo něco takového, aby manželka nemusela vstávat. Jedná se o takové normální věci. I přebalování dávám v pohodě. Jinak manželka všechno zvládá skvěle.

Do konce základní části Lightning zbývá odehrát poslední zápas. V sobotu, 6. dubna, se od 19:00 SEČ představí na ledě Bostonu Bruins.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.