Ostrostřelec Pastrňák. Jak mladý Čech litoval vítězství v dovednostní soutěži

26. ledna 16:20

Jan Vojkůvka

Dovednostní soutěže hráčů NHL se v noci na sobotu týkaly i českého hokejisty Davida Pastrňáka. Útočník Bostonu nejen, že se zúčastnil soutěže v přesnosti střelby, ale celou disciplínu nakonec i vyhrál. Po svém triumfu ale přiznal, že se jednalo o trochu hořkosladké vítězství.

Dvaadvacetiletý Čech dokázal všech pět nachystaných terčíků, na kterých byly vyobrazeny tváře hvězd NHL (v levém horním rohu byl i Pastrňák), sestřelit za 11,309 sekund. Pokořil tím druhého v pořadí, obránce Krise Letanga, jenž všechny terče sestřelil za 12,693 vteřin.

Vyhrát dovednostní soutěž během All-Star víkendu není jen o prestiži a zábavě. Jedná se v neposlední řadě o příjemný finanční bonus. Pro vítěze činí 25 000 dolarů a jedním z majitelů šeku se stal právě Pastrňák.

Ten ale přiznal, že půlku bude muset odevzdat. A nikoliv do klubové kasy, ale Mathewovi Barzalovi z New Yorku Islanders. Oba totiž vyrazili večer před dovednostními soutěžemi na večeři a domluvili se, že si rozdělí všechny vyhrané peníze. A doplatil na to Pastrňák, který svou soutěž vyhrál, zatímco Barzal byl v disciplíně o nejrychlejšího bruslaře až třetí.

„Když jsme se na téhle dohodě domlouvali, vůbec jsem ani nepomyslel na to, že bych mohl soutěž vyhrát. Naopak jsem věřil, že třeba uspěje on,“ smál se Pastrňák. „Viděl jsem jen šanci něco získat, a nakonec to stojí peníze mě,“ podotkl se smíchem.

Při střelbě na terče, umístěné v brankové konstrukci, musel Pastrňák a další hráči trefit střelou i jeho obličej. To pro českého hokejistu rozhodně nebylo vůbec nic příjemného.

„Když jsem viděl, že tam je moje tvář, tak to zabolelo. Při každém zásahu od ostatních kluků jsem to úplně cítil,“ zavtipkoval.

Český ostrostřelec neměl formu jen při dovednostní soutěži, ale ukazuje ji celou sezonu. Ve 49 zápasech nasázel už 27 branek a útočí na své osobní maximum, kterým je 35 gólů z minulého ročníku NHL.

Čtěte také: Dovednostní soutěže: McDavid opět nejrychlejším bruslařem, Pastrňák ovládl přesnost střelby

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.