Ovečkin podeváté v kariéře pokořil čtyřicítku, na záda se dívá už jen trojici legend

4. března 9:36

Martin Zíta

Alex Ovečkin se v noci dočkal svého 40. gólu v letošní sezoně. Je vůbec prvním hráčem, kterému se to podařilo.

Alex Ovečkin na čtyřicátý gól v sezoně dlouho nečekal. Navíc si ho připsal v souboji pod otevřeným nebem, kde Washington vyzval Toronto. Ovečkin svým zásahem poslal Capitals od vedení 2:1, které ještě Washingtonu na vítězství nestačilo. O to se postarali až Ovečkinovi spoluhráči.

Ruský kanonýr se čtyřicetigólové sezony dočkal už podeváté v kariéře. Marcel Dionne, Mario Lemieux (oba 10) a Wayne Gretzky (12) jsou jedinými hráči, kterým se Ovečkin v tomto ohledu dívá na záda.

Ovečkin se na čtyřicet gólů dostal jako vůbec první hráč v letošní sezoně. Podobný kousek se mu povedl už posedmé, a překonal tak dosavadní rekord Bobbyho Hulla. Legendární útočník Chicaga byl na čtyřiceti gólem první šestkrát.

Už jen dva zásahy pak Ovečkinovi chybí, aby se dočkal své 600. trefy v kariéře.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.