Ovečkin posedmé nejlepším střelcem. Nervydrásající útok na padesátku nevyšel

8. dubna 2018, 12:00

Jiří Lacina

Ještě před pár týdny to vypadalo na pořádné drama, Alexandr Ovečkin ale nakonec korunu pro krále střelců obhájil se slušným náskokem. Patrik Laine (44 branek) měl sice skvělý úvod března (12 gólů v 9 utkáních), pak mu ovšem zvlhl střelecký prach a v deseti posledních duelech zaznamenal jediný zásah. Ovečkin (49) se na závěr ve třech utkáních trefil čtyřikrát a Maurice Richard Trophy, kterou loni propůjčil Sidneymu Crosbymu, si bere zase zpět.

Je to již jeho sedmé vítězství v kariéře. Moc přitom nescházelo a mohlo být vyšperkované překonáním padesátigólové hranice. Ovečkin měl před utkáním s New Jersey na kontě 47 branek a už ve 3. minutě přidal svým nezaměnitelným příklepem z levé strany 48. zásah. Ve 46. minutě přidal další trefu a Capital One Arena začala skandovat „My chceme padesát!“

Zápas nabral na intenzitě, překonání kulaté hranice bylo velké lákadlo. Z posledních osmi minut a deseti vteřin strávil ruský útočník na ledě něco přes šest minut. Ovečkin vyslal podle komentátorů ESPN v utkání dohromady 18 střel (!), z toho osm jich mířilo mezi tyče. Šest jich Cory Schneider pochytal, dvě skončily za jeho zády. A to bylo na hattrick málo.

„Snažili jsme se ho hledat trochu víc než obvykle,“ přiznal Jevgenij Kuzněcov. 

„Slušné nasazení, mohli jste vidět, že jsem na play off v docela dobré formě,“ dodal hráč s číslem 8. „Na konci jsem měl dobrou šanci, dopadlo to, jak to dopadlo. To nejdůležitější je před námi, druhá část sezóny právě začíná.“

Kanonýr Washingtonu překonal padesátigólovou metu sedmkrát v kariéře, dnes mu chybělo skutečně málo k osmému zápisu. Co mu už nikdo nevezme, je další prestižní trofej, posedmé si po sezóně odnese z udílení cen Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce sezóny. Je úžasné, že si drží tak vysokou výkonnost i ve vyšším věku, vždyť letos 17. září dojde do Kristových let.

Ovečkin se stal od roku 1943 teprve šestým nejlepším střelcem sezóny s věkem nad 32 let. Před ním to byli dvakrát Maurice Richard v sezóně 1953-54 (37 gólů, 33 let) a 1954-55 (38, 34), Gordie Howe 1962-63 (38 gólů, 35 let) a dvakrát Phil Esposito 1973-74 (68 gólů, 33 let) a 1974-75 (61, 34), který těžil zejména ze souhry s fenomenálním Bobbym Orrem.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.