Panthers, Lightning, NHL a hrstka hráčů se složili obětem hurikánu. Vybraly se miliony

13. září 2017, 12:00

Vojtěch Balon

Floridský poloostrov v posledních dnech krutě zasáhl hurikán Irma, který spoustě lidem zatopil domov a zničil majetek. Na pomoc přispěchaly oba tamní hokejové kluby i samotná NHL, celkem se podařilo vybrat 2,7 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 59 milionů korun.

Florida Panthers i Tampa Bay Lightning darovaly velké částky a nyní mají v plánu pomoci prostřednictvím svých příznivců. Darovat může už teď kdokoliv prostřednictvím nadací The Lightning Foundation a The Florida Panthers Foundation, během blížících se přípravných zápasů obou klubů bude možné přispět zasaženým Floriďanům přímo v aréně.

Lightning udělali skvělé gesto už minulý týden, kdy jejich majitel Jeff Vinnik s manželkou Penny přispěli milionem dolarů na pomoc těm, které zasáhl hurikán Harvey (ten řádil především v Texasu). 200 tisíci dolary na tuto věc přispěla i samotná NHL.

Hurikán Irma udělal oběma floridským klubům čáru přes rozpočet. Stánek Panthers BB&T Center se dočasně proměnil na skladiště a hráči Lightning byli hromadně přepraveni do Nashvillu, kde se připravují na blížící se tréninkový kemp. Ten už by ale oba celky měly zvládnout doma v Sunrise, respektive v Tampě.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.