Petr Adler: Evander Kane projel v herně ve Vegasu půlku miliónu

6. listopadu 2019, 19:08

Petr Adler

Co se stane ve Vegasu, zůstane ve Vegasu, nabízí diskrétně obchodní komora Města hříchu. Útočník San Jose Sharks Evander Kane dokazuje, že ne vždycky a ve všem: pošta mu právě doručila žalobu, že dluží jisté herně v Lasu Vegasu na půl miliónů dolarů, a teď si o jeho nejnovějším dobrodružství cvrlikají všichni vrabci, co jich NHL má.

Samozřejmě, sluší se podotknout, že obvinění ani obžaloba ještě nejsou právoplatným rozsudkem, ale slavný podnik Cosmopolitan Hotel and Casino přiložil ke své žalobě účty, všechny potvrzující, že se těmi penězi nezadlužil nikdo jiný než Evander Kane.

K zadlužení mělo dojít v době, kdy Sharks bojovali v prvním kole Stanleyova poháru proti místním Vegas Golden Knights. Sharks sice postoupili, ale Kaneovi se to, zdá se, řádně prodražilo.

Ono to celé první kolo začalo podivně: hned v úvodním zápase se Kane dopustil značně hrubého zákroku vůči soupeřově útočníkovi Pierre-Edouardovi Bellemareovi. Vzápětí obdržel od ligy zákaz hry na jedno utkání. Ke Kaneovu výletu do herny Cosmopolitanu mělo podle dokladů předložených soudu dojít v pondělí 15. dubna večer, tedy v den volna mezi třetím a čtvrtým zápasem (oba skončily vítězstvím Zlatých rytířů).

Večer začal tím, že Kane podepsal směnku na 40 tisíc dolarů. Poté, kdy prohrál tuhle částku, požádal o směnku na 20 tisíc. Po dalších prohrách se upsal dvakrát po 80 tisících. Štěstí pořád stálo jinde, takže následovaly další dva úpisy, tentokráte po 100 tisících dolarů.

Vedení herny v žalobě tvrdí, že mu Kane dluží půl miliónu, a nejen, že o tom dluhu ví, ale odmítá ho zaplatit. Herna tudíž žádá o dlužnou částku, a jelikož právníci také nejsou zadarmo, žádá také o úhradu všech nákladů.

San Jose Sharks i Kane o věci mlčí s obvyklou omluvou: nesluší se hovořit o případu, který směřuje k soudu. A je to také nebezpečné: člověk může plácnout něco, čeho se chytí protivná strana, a už se veze.

Kane má od loňska sedmiletou smlouvu se Sharks, za 49 miliónů dolarů, a závistiví zvědavci už spočítali, že ve chvíli, kdy mu v roce 2025 tahle smlouva vyprší, bude mít vyděláno celkem 81 miliónů dolarů.

O tom, kolik bude mmit proděláno, se nezmiňují.

Sharks se ovšem drbou ve vlasech: Kaneova smlouva totiž po všech sedm let platnosti zahrnuje tzv. upravenou doložku o výměnách pouze s jeho souhlasem (modified NTC, neboli no-trade clause).

Kane začal v NHL u Atlanta Thrashers, pak se s nimi přestěhoval do Manitoby, kde se stali Winnipeg Jets, tam měl řadu kázeňských přestupků, které vedly k výměně k Buffalo Sabres, tam měl další srážky se zákonem, a tak ho životní dráha vysadila v San Jose.

V březnu 2019 se zdálo, že se Kane trochu uklidnil, možná i zmoudřel: spolu s manželkou očekávali první dítě, a to jim koncem února, zhruba v polovině těhotenství, zemřelo.

To byla chvíle, kdy všichni zmlkli o Kaneových malérech (těsně vyvázl vězeňskému trestu, když, ještě co člen Sabres, byl v roce 2016 obviněn z obtěžování tři ženských v jakémsi baru v Buffalu, ale státní zástupce tenkrát nakonec označil jeho chování za domýšlivé, neurvalé, neomalené, ale netvořící skutkovou podstatu trestného činu, doslova: arrogant, boorish and surly, but not criminal).

Zatím není známo, co si o věci myslí základní vlastník Sharks Hasso Plattner. Sice se zatím nijak nevyjadřoval k nepříliš utěšené hře svého mužstva, ale tenhle druh skandálu generálnímu manažerovi Dougu Wilsonovi v očích majitele na důvěryhodnosti nepřidá.

Zvláště, když mnozí připomínají, že Kane má patrně k Vegasu vztah zbytečně blízký. Spolu se zprávou o jeho nejnovějším výstřelku začaly totiž zase kolovat obrázky, jak během poslední výluky NHL pózuje někde ve Vegasu s balíkem stodolarovek.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.