Přehled Čechů a Slováků: Hrdina poslední minuty, Plekanec pomohl Habs k dramatické výhře

15. dubna 2017, 7:57

Martin Zíta

Sedmnáct vteřin zbývalo do závěrečné sirény, když Tomáš Plekanec vyrovnal na 3:3 a poslal utkání do prodloužení, které poté rozhodl Alex Radulov.

Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens)

Sedmnáct vteřin zbývalo do konce třetí třetiny, když se do kotouče opřel Tomáš Plekanec a Canadiens se podařilo smazat jednobrankové manko.

Český útočník se vyrovnávací trefou navíc postaral o pozoruhodný rekord – nikdo v historii Montrealu nevyrovnal v play-off skóre blíže závěrečné siréně. Před ním rekord, či spíše perličku držel Jacques Lemaire.

Pro Plekance to byl první gól v letošním play-off a pro Habs nemohl přijít v lepší čas. Canadiens totiž díky jeho trefě poskočili do prodloužení, ve kterém rozhodl Alexandr Radulov, jenž měl prsty i v trefě českého útočníka.

Přehled českých a slovenských hráčů, kteří zasáhli do hry:

Montreal Canadiens – New York Rangers 4:3pp

Tomáš Plekanec (MTL) 1+1, 3 střely, čas na ledě 19:37


Minnesota Wild – St. Louis Blues 1:2

Martin Hanzal (MNS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:16
Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:32


Edmonton Oilers – San Jose Sharks 2:0

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:48
Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:35

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.