Překvapivá trenérská rošáda ve Vegas! Gallant končí, tým převezme DeBoer

15. ledna 17:54

Matěj Hodoval

Překvapivou změnu přichystala organizace Golden Knights. Celek z města hazardu již nadále nepovede Gerard Gallant, na pozici hlavního lodivoda byl nově dosazen Kanaďan Peter DeBoer, který ještě letos trénoval rivala ze San Jose.

Společně s Gallantem byl odvolán i asistent Mike Kelly.

Gallant strávil u Zlatých rytířů necelé tři sezony. Hned ve svém prvním ročníku na lavičce Vegas dovedl své svěřence až do samotného finále, v němž však po pěti zápasech slavil zisk nejcennější trofeje Washington. Přesto na první rok nováčka soutěže velmi slušné počínaní.

Vyřazovací část se Golden Knights nevyhnula ani v sezoně 2018/2019, kdy ovšem nepřešli přes první kolo. V něm padli v sedmi duelech s rivalem ze San Jose.

V aktuální sezoně patří Vegas jedno místo za druhou divokou kartou v Západní konferenci. Rytíři mají na svém kontě po devětačtyřiceti odehraných zápasech čtyřiapadesát bodů, tedy shodně s Vancouverem a Winnipegem, kteří v tuto chvíli drží poslední postupové pozice.

S ohledem na všechna tato fakta je vyhazov Gerarda Gallanta jistým překvapením.

A trochu nečekaný je i jeho nástupce. V minulém kalendářním roce ještě koučoval Žraloky ze San Jose, velkého soupeře Vegas. Nyní čeká Petera DeBoera pikantní přesun. Povede mužstvo, které se mu v minulém play-off podařilo vyřadit.

„Aby náš tým dosáhl plného potenciálu, rozhodli jsme se, že změna na trenérském postu je důležitá. Mužstvo má na víc, než předvedlo v dosavadní části sezony,“ vysvětlil tento tah generální manažer Kelly McCrimmon.

„Rádi bychom poděkovali Gerardovi a Mikeovi za jejich služby pro tuto organizaci. Oba pomohli k úspěchům, které jsme si mohli v prvních sezonách užít. Přejeme jim jen to nejlepší.“

Svůj debut na lavičce Golden Knights by měl DeBoera čekat v pátek v 01:30 středoevropského času, kdy Vegas zavítá na led Ottawy.

„V Peterovi máme prověřeného a zkušeného trenéra, u nějž věříme, že nám pomůže splnit náš největší cíl. Jsme nadšeni, že Petera a jeho rodinu můžeme v organizaci Golden Knights přivítat. Těšíme se na velké zakončení letošní sezony s ním u kormidla,“ dodal McCrimmon.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.