Rangers číhají na Callahana. Pomůžou Tampě?

12. července 2018, 8:00

Jan Šlapáček

Pokud se během příštích týdnů začne něco dít na trase Tampa - Ottawa, tak se dá předpokládat, že se cesta rozroste ještě o jedno město. Nejvíce se v této souvislosti mluví o New Yorku, kde jsou k výměně připravení Rangers.

Pokud chce Steve Yzerman do svého týmu získat elitního švédského obránce Erika Karlssona, tak bude nucen vytvořit místo pod platovým stropem. Nejvíce se mluví o možnosti zapojení třetího týmu do velké výměny, který převezme některou z vysokých smluv hráčů Lightning.

Nejvíce pozornosti v této souvislosti poutají New York Rangers a Ryan Callahan. Americký útočník ve slunném městě pobírá 5,8 milionů dolarů, jeho výkony tomu ale příliš neodpovídají. Pro tým se pomalu ale jistě stává zátěží a Yzermanovi by hodně pomohlo, kdyby ho začal platit někdo jiný.

Zájem o Callahana projevují Rangers, tedy tým, který třiatřicetiletého útočníka v roce 2004 draftoval a posléze mu dal možnost stát se hráčem NHL. Ve slavném klubu odehrál osm sezón a v posledních třech ročnících dokonce nosil na své hrudi kapitánské céčko.

Poté byl během sezóny 2013/2014 vyměněn právě do Tampy, ze které přišel do největšího města USA hvězdný Martin St. Louis, jenž málem pomohl Rangers k zisku Stanleyova poháru.

Nyní se celek z Manhattanu nachází v úplně jiné pozici a při probíhající přestavbě si může dovolit převzít Callahanův kontrakt. Zapojí se Rangers do výměny mezi Lightning a Senators, pokud přijde ta správná chvíle? Návrat bývalého kapitána by za to stál!

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.