Rick Nash odsouhlasil seznam klubů, kam se ho Rangers pokusí vyměnit

6. února 2018, 10:00

Jiří Lacina

Newyorský tisk už zeširoka informoval o tom, že Rangers pravděpodobně do uzávěrky přestupů odhodí nějaké to závaží v podobě některých starších hráčů. Vypadá to, že první velký kousek může přijít na řadu v brzké budoucnosti. Podle informace insidera Boba McKenzieho požádal klub Ricka Nashe, aby odsouhlasil seznam klubů, kam nechce být vyměněn. Hráč ho prý v neděli potvrdil.

Třiatřicetiletý útočník předal managementu klubu soupis 18 organizací, se kterými nechce spojovat svou bezprostřední budoucnost, a tím pádem také oznámil 12 organizací, které je ochoten tolerovat. Nashovi končí po této sezóně smlouva, pak se stane nechráněným volným hráčem. Ve smlouvě má limitovanou no-trade klauzuli, která mu nechává určitou, nikoli však úplnou kontrolu nad svým osudem.

„Když jsem o to byl požádán, byl jsem nejdřív v šoku. Čekáte to, ale ten pocit nepoznáte, dokud opravdu nepřijdou s tím, abyste potvrdil seznam. Je to nešťastné, protože mým primárním cílem bylo vyhrát Stanley Cup s Rangers a mít tady úspěšnou sezónu,“ napsal Nash na svém twitteru.

Veterán v Kristových letech už není tím obávaným střelcem, kterým byl při vstupu do NHL. Vždyť hned ve své druhé sezóně vyhrál Maurice Richard Trophy. V sezóně 2003-04 před výlukou se o trofej pro nejlepšího střelce podělil s Iljou Kovalčukem a Jaromem Iginlou (všichni tři 41 branek). Nash je ale pořád solidně produktivní, urostlé křídlo. Letos dal v 52 zápasech 15 gólů, k nimž přidal 10 nahrávek.

Pokud chcete odhadnout budoucí působiště autora 431 branek v NHL, hledejte průsečík klubů, které by podle Nashova mínění mohly o kanonýrovy služby stát a současně mají ambici zabojovat o Stanley Cup. Hovoří se o návratu do Columbusu, o Pittsburghu, Washingtonu, Dallasu… Střelce by asi brali v New Jersey, padla také možnost návratu do Nashovy domoviny v Torontu.

Útočník Jezdců určitě nebude v nadcházejících týdnech jediným lákavým zbožím na přestupovém trhu. Podle novinářských spekulací se mohou před play off reálně stěhovat také Evander Kane z Buffala, Max Pacioretty z Montrealu nebo Mike Hoffman z Ottawy.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.