Stíhací jízda Floridy. Od All-Star Game jsou Panthers nejlepším týmem na Východě

12. března 2018, 10:03

Jan Šlapáček

V létě se do křesla generálního manažera Floridy vrátil Dale Tallon, který se okamžitě pustil do náprav toho, co v předchozím roce pokazil Tom Rowe. Sedmašedesátiletý Kanaďan udělal pár drobných změn, angažoval nového trenéra a po pomalém rozjedu přichází ze strany Panthers mohutný finiš. Bude to stačit na play-off?

Začátek ze strany Floridy rozhodně vydařený nebyl. Klub hledal po loňském zmaru svoji pravou tvář a nebyl tím obávaným týmem, který v sezóně 2015/2016 postoupil do vyřazovacích bojů a měl na sobě nálepku černého koně.

Trápení a hledání se trvalo Panthers do přestávky kvůli svátečnímu All-Star Game víkendu. Po něm se vrátil do akce úplně jiný tým, který začal najednou hrát parádní hokej a především sbírat body.

Do kvalitně rozjetého vlaku poté navíc v polovině února naskočil i uzdravený Roberto Luongo, což přidalo celému týmu ještě více sebevědomí. Florida od All-Star Game vyhrála hned patnáct duelů z devatenácti a bez bodového zisku skončila pouze ve třech případech. V rámci celé NHL má lepší formu pouze Nashville.

A v tabulce je změna formy Panthers citelně znát. Florida se sice aktuálně nachází jedno místo od druhé divoké karty, nicméně na Columbus ztrácí pouhé dva body a na New Jersey, držící první divokou kartu, ztrácí body tři. K tomu všemu mají Panthers o tři odehrané zápasy méně, tudíž mají vše ve své moci.

Především kvůli Floridě bude závěr základní části ve Východní konferenci hodně zajímavý. Kdo nakonec postoupí do vyřazovacích bojů?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.