Téměř 83 miliónů dolarů. NHL znovu zvýší platový strop

5. prosince 2018, 13:30

Šimon Rogner

Pokud něco dlouhotrvající vyjednávání mezi útočníkem Williamem Nylanderem a Torontem ukázalo, je to fakt, že mladí hráči se nebudou bát říci si i po skončení své nováčkovské smlouvy o více peněz než dříve. V rámci včerejšího oznámení o vzniku 32. týmu NHL v Seattlu oznámil ligový komisař Gary Bettman zprávu, která je všechny určitě potěší. Liga zvýší na sezónu 2019/20 platový strop – ze současných 79,5 miliónů na hranici okolo 83 miliónů dolarů.

S rozdílem cca 3,5 miliónů půjde o druhé významné zvýšení od sezóny 2014/15, kdy se přidávalo 4,7 miliónů. 4,5 miliónů přidala NHL na letošní sezónu.

Pro spoustu týmů půjde o dar z nebe, protože se už nyní pohybují těsně pod platovým stropem. Mírně si oddychnou například v Torontu, Winnipegu, Tampě, San Jose či Vegas. S platovým stropem by mělo dojít i k progresi platového dna, takže týmy jako Carolina, New Jersey nebo Islanders budou muset rovněž gáže svých hráčů zvýšit.

„Projeli jsme trochu čísla a pokusili jsme trochu vylepšit naše odhady, které se týkají plánu platového stropu pro příští sezónu. A zatímco je to odhad, někdo by to mohl nazvat i tipem, i když se většinou docela trefujeme, tak si myslím, že ta částka bude okolo 83 miliónů, plus minus. Může to být o milión více, může to být o milión méně,“ řekl k tomu Bettman.

S rostoucím platovým stropem dochází samozřejmě také ke zvýšení platů. Takže týmy na jednu stranou dostanou větší prostor pod platovým stropem, ale hráči budou žádat odpovídající podíly platového stropu hráčů podepsaných za starých stropů, to znamená více peněz.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.