Trénink během pandemie? Využívají se hlavně video platformy

30. května 20:11

Redakce NHL.CZ

Pandemie koronaviru ovlivnila v posledních měsících celý svět, naštěstí se už život pomalu začíná vracet k normálu. Všichni jsme se museli nepříjemné situaci nějak přizpůsobit a výjimkou nebyli ani hokejisté.

Ti v některých případech sahali možná až k zoufalým řešením. (Tréninková střediska v Severní Americe byla dlouho uzavřena.) Spokojit se museli pouze s rotopedem či kolečkovými bruslemi.

Nebo si hráli s hokejkou a pukem kolem svého domácího mazlíčka. ... Takhle trénink hráče National Hockey League rozhodně nevypadá.

Ale tak co jiného mohli dělat. Na kluziště přístup neměli a přece museli nějak zůstat ve formě. ... Menší výhodu měli Švédové, na severu nebyla tak přísná opatření.

Kromě výše zmiňovaného, hodně se začaly využívat různé video platformy, díky nimž hokejista může udržet/zlepšit herní myšlení i přesto, že zrovna není na ledové ploše. Bohatě mu stačí pohodlí domova.

Jak to vlastně všechno funguje? ... Hráč nahraje video, například svoji střelbu, a pošle jej svému poradci ke shlédnutí. Ten se s ním následně spojí, aby mohli společně analyzovat. 

Jedním z mužů, jenž se během pandemie věnuje konzultacím s hokejisty skrze video, je Brandon Naurato, působící jako poradce u Detroit Red Wings. Pomáhá jinak i dalším hráčům, na individuální bázi, jak fyzicky, tak psychicky.

Mezi klienty Naurata patří třeba obránce Quinn Hughes a jeho mladší bratr, útočník Jack Hughes; nebo obránce Zach Werenski a útočník Kyle Connor. Jednou řeší střelu na bránu, potom zase něco jiného.

„Současná situace pro nás všechny není vůbec příjemná. Na dálku pracuji se spoustou hráčů, snažím se jim pomoci, se zlepšit. Když nemůžete jít na led, tohle je nejlepší řešení," komentoval Naurato.

„Je to moderní způsob trénování. Já mám na starosti konkrétně pohyb hráče na ledové ploše a střelbu na bránu," pokračoval k věci.

„Neumím udělat z dvacetiletého kluka jen tak 40 gólového střelce. Ale viděl jsem, že někteří borci změnili techniku své střely a najednou jim létala z hole mnohem rychleji," doplnil.

A to jenom díky tomu, že si zavolali se svým konzultantem, jenž v průběhu hovoru kreslí na obrazovku a vysvětluje, na co dát v příštím případě víc pozor.

Naurato tedy oficiálně pracuje pro Red Wings, jak jsme už psali výše, od týmu má ale povolení pomáhat i některým jiným hokejistům.

Nedávno měl na drátě několik prospektů a jako vzor jim ukázal práci útočníka Jamese van Riemsdyka, dalšího klienta. Konverzace zabrala hodinu, probírali hru s pukem a pohyb před bránou.

Mladíci se jinak také dozvěděli něco o hokejce, se kterou van Riemsdyk hraje – 100-flex CCM. Podívali se na pár jeho gólů, přičemž Naurato jim celou akci vždy podrobně popsal. 

Sám hokejista Philadelphia Flyers, jenž je známý především díky excelentní práci na brankovišti, prospektům vzkázal:

„Čím víc se díváte na vlastní hru, sledujete celkově hokej nebo špičkové hráče, tím lépe začnete využívat příležitostí, které se vám naskytnou. Na ledě hned ucítíte rozdíl."

„James je typ klienta, jenž se vás neustále na něco ptá. Chce znát všechny detaily. Zájem od vysoce kvalitního hokejisty NHL určitě vždycky moc potěší," poznamenal ještě Naurato.

Van Riemsdyk, jednatřicetiletý Američan, v sezoně 2019-20 odehrál 66 zápasů, přičemž v nich vstřelil 19 gólů a zapsal celkem 40 kanadských bodů.

Opatření se tedy postupně začínají rozvolňovat. Za malou chvíli se týmy nejlepší hokejové ligy (snad) budou moci vrátit zpět ke klasickému tréninku, prozatím v malých skupinkách.

Video platformy už ale zůstanou součástí přípravy hokejistů, na to se můžete spolehnout.

Čtěte také:
PŘÍBĚH: Jak si Antti Raanta řekl o pozornost klubů a příznivců NHL

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.