V Carolině jsem nadšený, hlásí Nečas. Hurricanes poznává na kempu nováčků

30. června 2017, 8:00

Václav Jáchim

Blázinec nekončí, Martin Nečas je pořád v jednom kole. Po kempu reprezentační dvacítky a vyhlášení ankety Zlatá hokejka, kde převzal cenu pro nejlepšího juniora sezony, vyrazil brněnský šikula na draft NHL. Ze 12. pozice po něm sáhli zástupci Caroliny a útočník Komety kromě obrovské radosti také hned zjistil, že návrat domů musí odložit. Ve středu totiž zahájil kemp nováčků Hurricanes. "Mám radost, že tady mohu žít. Hokej je zábava a já si užívám každý den," řekl Nečas místním žurnalistům.

Po akci v Chicagu byl Nečas hodně zvědavý na organizaci, která si ho vybrala jako jednoho z elitních talentů pro nejbližší sezony. "V Carolině jsem nadšený," potvrdil účastník letošních šampionátů do 18 a 20 let. Kemp odstartoval ve středu, zapojilo se do něj 29 hokejistů, Nečas je jediným vyslancem českého hokeje. "Moc jsem se těšil, až poprvé obléknu dres týmu. Na led jsem šel asi po dvou týdnech, takže to bylo trošku náročnější. Také výstroj je nová. Ale rychle jsem si zvykl," ujistil.

Jestliže český žolík hořel zvědavostí, částečně stejně na tom byli i zástupci Hurricanes. I když před draftem dobře věděli, čeho je Martin schopen. Informací měli díky pečlivému skautingu spoustu. "Bude pro nás velkou posilou. Nečas je skvělý hokejista, na ledě přesně vidí, dokáže se bleskově rozhodnout. Klasický tvůrce hry. Jakmile bude na NHL připraven, hodně mám pomůže," řekl klubovým stránkám Rod Brind´Amour, někdejší skvělý útočník, týmová legenda a nyní asistent hlavního kouče.

V kempu nováčků Hurikánů zůstane Nečas do soboty. Kluby NHL poslední dobou trošku změnily strategii, přípravy zelenáčů a draftovaných juniorů se postupně zkracují. "Máme čtyři dny na to, abychom všechny hráče viděli. A aby se také oni seznámili s námi," připomněl Brind´Amour. Středeční start byl pořádně ostrý, hned ráno putovali účastníci na fyzické testy. Náplní dalších dní jsou tréninky na ledě a příprava v posilovně. Na řadu přijdou pohovory, dost možná i akce jako team building a podobně.

Ještě nedávno sídlila v kabině Hurricanes mini kolonie českých hokejistů, na začátku uplynulé sezony se v klubu sešli Jakub Nakládal, Martin Frk a Andrej Nestrašil. Jenže prvně zmíněný zkušený zadák nedostal příležitost a posléze zamířil do ruské Jaroslavle. Frk putoval na listinu volných hráčů, z níž se vrátil do Detroitu. A Nestrašil trávil víc času na farmě, nyní půjde jinam, neboť mu klub nedal kvalifikační nabídku.

Nečas vedle sebe žádného krajana nemá, sbírá první dojmy z organizace. A také čeká na verdikt, co bude dál. Pokud by českému mladíkovi nabídla Carolina smlouvu, záleželo by pak vyloženě na Hurikánech, jaké budou mít s Nečasem plány. "Sám teď nevím, kde budu hrát. Uvidíme," pokrčil juniorský reprezentant rameny. Před draftem vyjádřil přání ještě rok zůstat v Kometě Brno, ovšem postoj Caroliny může leccos změnit. Ve středu byl Nečas draftován do juniorské CHL, z desátého místa po něm sáhl tým Saginaw Spirit z Ontario Hockey League.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.