Vousáč O'Reilly se možná bude stěhovat

10. června 2018, 16:45

David Zlomek

Ryan O'Reilly má v Buffalu stále platnou smlouvu, klubu se v roce 2015 upsal na sedm let s celkovou gáží 52,5 milionů dolarů. Dle mnohých zasloužená suma, O'Reilly patří v lize k těm nejlepším útočníkům, kteří excelují v útoku i v obraně. A právě proto se toto léto stává, i přes vysoký plat, horkým zbožím.

Spekulace o výměně nevznikly jen tak, přeci jenom O'Reilly patří u Sabres k lídrům a tvářím mužstva. Důvodem není ani výkonnost, ani nedostatkem místa pod platovým stropem.

Ryan O'Reilly se totiž na konci letošní sezony vyjádřil ke svému týmu velmi kriticky, organizace Buffala se údajně smířila s neustálými prohrami a spodek tabulky je pro ni prostě místem zaslíbeným. „V průběhu sezony jsem si několikrát uvědomil, že díky tomuto jsem ztratil lásku k hokeji,“ řekl dokonce.

Řeči celkem utichly přes playoff, což je pochopitelné, v posledních dnech se ale zase dostávají větší a větší pozornosti. Blíží se totiž draft, který je rok co rok společně s posledním dnem přestupů tím nejzajímavějším, co se obchodů na burze jménem NHL, děje.

Elliotte Friedman ze Sportsnet řekl, že rozhodně není hotovou věcí, že se generální manažer Buffala Jason Botterill rozhodne O'Reillyho vyměnit. A když už ano, protihodnota bude muset být vysoká. Darren Dreger z TSN byl konkrétnější, prý by muselo jít o mladého top hráče, vysoký výběr v draftu a ještě něco navíc.

Dregerův kolega Bob McKenzie se vyjádřil, že jestli se bude v Buffalu dít nějaká rošáda, O'Reilly je první na ráně. O dvojnásobného mistra světa má prý zájem Carolina, která má v zásobě hodnotného Jeffa Skinnera, jenž se má toto léto také stěhovat. Kromě Hurricanes mají o O'Reillyho zájem také například ve Vancouveru.

Ryan O'Reilly je ceněným hráčem. Je extrémně soutěživý, dokáže hrát na křídle i na centru, pravidelně dokáže nasbírat kolem šedesáti bodů za sezonu. Téměř ideální hráč pro každý tým. Uvidíme, jakým směrem se jeho kroky budou ubírat toto léto.

Možná vůbec nikam a zůstane věrný Buffalu. Je totiž otázkou, jestli je někdo schopný nabídnout takovou protihodnotu, jakou si Sabres představují.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.