Z Arizony až na Moravu. Cestovatel Mueller se chce prosadit v dresu Komety Brno

17. srpna 2018, 17:25

Daniel Kinc

Našli Brněnští svého nového střelce s číslem 88? Po odchodu Martina Nečase, který dal sbohem evropským kluzištím, přivedl dvojnásobný mistr do svých řad zkušeného Američana Petera Muellera, od nějž si modrobílí hodně slibují. A muž, který si prošel NHL, zatím svou důvěru na ledě naplno splácí. „Celá organizace se ke mně chová skvěle. Chci všem ukázat, proč si mě Kometa do svého týmu přivedla, a udělám vše, co bude v mých silách,“ tvrdí forvard, jenž vyniká v přípravných duelech Brna.

Peter Mueller toho má už ve své kariéře za sebou opravdu mnoho. V roce 2006 byl draftován jako osmička do Phoenixu, v NHL odehrál velkou porci zápasů, než vyrazil vyzkoušet štěstí do Evropy, kde hrál za Malmö, Kloten či Salcburk. Na svém kontě má i množství reprezentačních startů, včetně mistrovství světa. Teď se pokusí prorazit v dresu dvojnásobného mistra.

„Jsem v Brně třetí týden, stále si zvykám, ale všichni mě tu opravdu vřele přivítali. Celá organizace se ke mně chová skvěle. Chci všem ukázat, proč si mě Kometa do svého týmu přivedla, a udělám vše, co bude v mých silách,“ říká útočník, jenž si na nové prostředí ve městě pod Špilberkem velmi rychle zvyká.

V jihomoravské metropoli chce navázat na hru, kterou předvádí celou kariéru. Tedy americký styl hokeje a hlavně své střelecké schopnosti. „Cítím, že prostě chci hrát svoji hru. Když ji předvádím, tak výsledky mluví za sebe, a vím, že to pomáhá jak mně, tak celému týmu. Soustředím se na to a věřím, že tomu tak bude,“ dodává třicetiletý rodák z Bloomingtonu v Minnesotě.

V přípravných duelech se Muellerovi zatím daří, na ledě vyniká přehledem, rychlostí a především přesnou střelbou. „Přípravné zápasy jsou především o vytvoření jistoty a klidu. Poznáváte se se spoluhráči, jako tým se stmelujete, a to je před začátkem sezony opravdu důležité. Sezona se blíží a nic nemůžete nechat náhodě. Proti Spartaku jsme zahráli velmi dobře, ale musíme stále pokračovat v tvrdé práci i na tréninzích a v posilovně,“ kvitoval zlepšení týmu.

Spolupráce s Holíkem a Zaťovičem mi vyhovuje

Proti moskevskému Spartaku vyhrála Kometa 4:2, pro amerického forvarda se jednalo o třetí duel přípravy, a celkově má na svém kontě 5 bodů (3+2). V posledním duelu jej navíc trenéři dali dohromady s Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem, a zdá se, že Brno našlo novou údernou trojici. „Spolupráce s nimi mi vyhovuje. Je super, když si vytvoříte nějakou chemii, dáte pár branek a pokračujete ve vytváření šancí. Navíc jsme také hráli dobře v obranném pásmu. Chceme na to společně navazovat a doufám, že se budeme zlepšovat,“ věří.

Nějak zvlášť ale svoji souhru neprobírali. „Řekli jsme si jen pár slov. Nějak speciálně spolu komunikovat nepotřebujeme, protože když hrajete spolu, tak o sobě navzájem víte automaticky. Užíváme si to. Proti Spartaku naše spolupráce opravdu klapala a chceme v tom pokračovat,“ doufá Mueller, který by si rád střeleckou formu přenesl i do nové sezony.

V Brně nebude navíc jediným zámořským hráčem, nově může vytvořit kanadsko-americké duo s Alexem Malletem. Ten mu začátky hodně usnadnil. „Pomáhá mi den co den, ale není to jen on. Jak jsem zmínil, pomáhají mi tu úplně všichni, což je pro mě v začátcích opravdu skvělé. Tým mi vychází hodně vstříc,“ opakuje znovu a děkuje vedení i spoluhráčům.

A jak se s Malletem, který mluví hlavně francouzsky, dorozumívá? „Francouzsky nemluvím, jen trochu německy (úsměv), a to není moc blízko. Zkoušel jsem se francouzštinu učit, ale zatím ji neumím. Alex umí francouzsky fakt dobře, na rozdíl od jeho angličtiny (směje se). Hokej je jazyk sám o sobě, a tak si na ledě budeme určitě rozumět,“ uzavírá s úsměvem na tváři.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.