Zach Parise nabírá formu a cítí se jako zamlada

12. února 2018, 11:00

David Zlomek

Na marodce byl útočník Minnesoty Wild Zach Parise kvůli problémům se zády takřka půl sezony, cesta za uzdravením byla pekelně dlouhá. Teď se po týdnech zranění cítí jako zamlada. A nejen, že se tak cítí, začíná tak také hrát.

I když šestkrát pokořil hranici třiceti branek, góly tam Parisemu po hrstech letos zatím moc nepadají. Co je ale důležité, že se do příležitostí dostává čím dál častěji. Svým umem, který si po vynucené pauze opět obnovuje, se zápas co zápas dostává se svými spoluhráči do přečíslení, tím pádem i do šancí.

Dokonce ve třech zápasech po sobě asistoval, přítomnost Matta Cullena a Charlieho Coylea mu očividně svědčí. 

„Myslím, že už od začátku, co nás dali dohromady, hrajeme poměrně dobře,“ shoduje se s našimi myšlenkami Parise. „Ve všech zápasech jsem měl i nějaké šance, tvoříme pěkné akce, pomáháme si. Kdokoliv z nás ztratí puk, ten další ho jede získat.“

Klíčem k Pariseho návratu bylo hlavně bruslení. Půl sezony nedělal nic, další měsíc pak bruslil jen sám. S týmem trénoval jenom pár týdnů před tím, než se na začátku nového kalendářního roku vrátil na led proti Floridě.

Většině lidí by právě bruslení asi dělalo ten největší problém. Hlavně proto, že vynechal celou přípravu a nezúčastnil se ani přípravného kempu. 

„Řekl bych, že teď bruslí mnohem lépe než předtím,“ řekl trenér Wild Bruce Boudreau. „Dostával se do přečíslení, rval se o puky v rozích. Přesně takhle si ho pamatuju v nejlepší formě.“

Jeho problémy se zády nebyly záležitostí jenom této sezony, záda si zranil před dvěma lety, ke konci základní části proti San Jose. Zameškal sice boje ve vyřazovacích kolech, nicméně přes léto se dal do kupy a na podzimním Světovém poháru nechyběl.

Loňská sezona pro něj byla poměrně krušná, různé zdravotní problémy a nemoci ho připravily o třináct zápasů. Nic ale nenasvědčovalo tomu, že se najde něco, co zapříčiní půlroční pauzu. To až pár týdnů před tréninkovým kempem se znova ozvala záda. Tentokrát Pariseho nespasil klidový režim ani rehabilitace, musel na operaci.

Teď už se zdá ale všechno v pořádku. Už začíná vypadat jako ten starý Parise. 

„Fakt se tak cítím. Takhle dobře jsem se necítil roky, je super být zase zdravý,“ září Parise. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.