23. června 2018, 17:15
Martin ZítaPrvní kolo letošního draftu je už nějakou hodinu u konce. Jedničkou se podle očekávání stal švédský obránce Rasmus Dahlin, který napodobil svého krajana Matse Sundina, který šel na řadu jako první v roce 1989.
Prvním vybraným Čechem byl Filip Zadina. Oproti prognóznám se trochu propadl a z šestého místa si ho vybral Detroit. Z šestnácté příčky pak volilo Colorado Martina Kauta.
V případě potřeby si můžete osvěžit paměť pohledem na seznam jednotlivých voleb v prvním kole nebo jeho shrnutím.
Prvním českým hráčem vybraným během druhé dne draftu se na 65. pozici stal Jan Jeník působící ve druhé nejvyšší české soutěži, kde nastupuje na pravém křídle Benátek nad Jizerou. Ze 72. místa zamířil k newyorským Islanders jihlavský brankář Jakub Škarek a 77. si Boston vybral útočníka Jakuba Lauka. Ve třetím kole byl ještě vybrán z 85. místa Anaheimem Ducks Lukáš Dostál.
Ve čtvrtém kole přišli na řadu Matěj Pekař (94. místo, Buffalo) a Jáchym Kondelík (111. místo, Nashville)
Druhé kolo:
32. BUF: Mattias Samuelsson
33. DET: Jonatan Berggren
34. FLA: Serron Noel
35. MTL: Jesse Ylönen
36. DET: Jared McIsaac
37. VAN: Jett Woo
38. MTL: Alexandr Romanov
39. NYR: Olof Lindbom
40. EDM: Ryan McLeod
41. NYI: Bode Wilde
42. CAR: Jack Drury
43. NYI: Ruslan Išakov
44. DAL: Albin Eriksson
45. STL: Scott Perunovich
46. WSH: Martin Fehérváry
47. WSH: Kody Clark
48. OTT: Jonny Tychonick
49. CBJ: Kirill Marčenko
50. PHI: Adam Ginning
51. LAK: Akil Thomas
52. TOR: Sean Durzi
53. PIT: Calen Addison
54. ANA: Benoit-Oliver Groulx
55. ARI: Kevin Bahl
56. MTL: Jacob Olofsson
57. BOS: Axel Andersson
58. PIT: Filip Hållander
59. TBL: Gabriel Fortier
60. WPG: David Gustafsson
61. VEG: Ivan Morozov
62. MTL: Oliver Rodrigue
Třetí kolo:
63. MIN: Jack McBain
64. COL: Justus Annunen
65. ARI: Jan Jeník
66. MTL: Cameron Hillis
67. DET: Alec Regula
68. VAN: Tyler Madden
69. CHI: Jake Wise
70. NYR: Jacob Ragnarsson
71. MTL: Jordan Harris
72. NYI: Jakub Škarek
73. ARI: Ty Emberson
74. CHI: Niklas Nordgren
75. DAL: Oscar Bäck
76. TOR: Semjon Der-Argučincev
77. BOS: Jakub Lauko
78. COL: Sampo Ranta
79. ANA: Blake McLaughlin
80. CBJ: Marcus Karlberg
81. DET: Seth Barton
82. LAK: Bulat Šafigullin
83. TOR: Riley Stotts
84. DET: Jesper Eliasson
85. ANA: Lukáš Dostál
86. MIN: Alexandr Chovanov
87. SJS: Linus Karlsson
88. NYR: Joey Keane
89. FLA: Logan Hutsko
90. TBL: Dmitrij Semykin
91. WPG: Nathan Smith
92. MNS: Connor Dewar
93. WSH: Riley Sutter
Čtvrté kolo:
94. BUF: Matěj Pekař
95. OTT: Johnny Gruden
96. CAR: Luke Henman
97. MTL: Allan McShane
98. DET: Ryan O´Reilly
99. VEG: Slava Demin
100. DAL: Adam Mascherin
101. NYR: Nico Gross
102. SJS: Jasper Weatherby
103. NYI: Jacob Pivonka
104. CAR: Lenni Killinen
105. CGY: Martin Pospíšil
106. DAL: Curtis Douglas
107. STL: Joel Hofer
108. CGY: Demetrios Koumontzis
109. COL: Tyler Weiss
110. NJD: Xavier Bernard
111. NSH: Jáchym Kondelík
112. PHI: Jack St. Ivany
113. LAK: Aidan Dudas
114. ARI: Ivan Prosvětov
115. VEG: Paul Cotter
116. ANA: Jack Perbix
117. BUF: Linus Lindstrand Kronholm
118. TOR: Mac Hollowell
119. BOS: Curtis Hall
120. CHI: Philipp Kurashev
121. TBL: Alex Green
122. CGY: Miloš Roman
123. MTL: Jack Gorniak
124. WSH: Mitchell Gibson
Páté kolo:
125. BUF: Miska Kukkonen
126. OTT: Angus Crookshank
127. PHI: Wyatte Wylie
128. MTL: Cole Fonstad
129. PIT: Justin Almeida
130. VAN: Toni Utonen
131. NSH: Spencer Stastney
132. NYR: Lauri Pajuniemi
133. MTL: Samuel Houde
134. NYI: Blade Jenkins
135. VEG: Brandon Kruse
136. NJD: Akira Schmid
137. DAL: Riley Damiani
138. STL: Hugh McGing
139. CHI: Mikael Hakkarainen
140. COL: Brandon Saigeon
141. NJD: Jegor Šarangovič
142. ARI: Michael Callahan
143. PHI: Samuel Ersson
144. LAK: Dávid Hrenák
145. ARI: Dennis Busby
146. COL: Danila Žuravljov
147. ANA: Roman Durný
148. MNS: Simon Johansson
149. TOR: Filip Král (TOR)
150. WPG: Declan Chisholm
151. NSH: Vladislav Jerjomenko
152. TBL: Magnus Chrona
153. WPG: Giovanni Vallati
154. VEG: Connor Corcoran
155. MNS: Damien GIroux
Šesté kolo:
156. TOR: Pontus Holmberg
157. OTT: Kevin Mandolese
138. ARI: David Tendeck
159. CBJ: Tim Berni
160. DET: Victor Brattström
161. WSH: ALex Kannok-Leipert
162. CHI: Alexis Gravel
163. NYR: Simon Kjellberg
164. EDM: Michael Kesselring
165. LAK: Johan Södergran
166. CAR: Jesper Sellgren
167. CGY: Mathias Emilio Pettersen
168. DAL: Dawson Barteaux
169. STL: Matthias Laferrière
170. FLA: Justin Schütz
171. COL: Nikolaj Kovalenko
172. NJD: Mitchell Hoelscher
173. COL: Veini Vehviläinen
174. PHI: Gavin Hain
175. LAK: Jacob Ingham
176. SJS: Zacharie Émond
177. PIT: Liam Gorman
178. ANA: Hunter Drew
179. MNS: Shawn Boudrias
180. VEG: Peter Diliberatore
181. BOS: Dustyn McFaul
182. SJS: John Leonard
183. ANA: Cole Coskey
184. WPG: Jared Moe
Sedmé kolo:
187. BUF: William Worge Kreü
188. OTT: Jakov Novak
189. ARI: Liam Kirk
190. MTL: Brett Stapley
191. DET: Otto Kivenmäki
192. VAN: Matthew Thiessen
193. CHI: Josiah Slavin
194. OTT. Luke Loheit
195. EDM: Patrik Siikanen
196. NYI: Christian Krygier
197. CAR: Jake Kucharski
198. CGY: Dmitrij Zavgorodnij
199. DAL: Jermaine Loewen
200. STL: Tyler Tucker
201. FLA: Cole Krygier
202. COL: Šamil Šmakov
203. NJD: Eetu Päkkilä
204. CBJ: Trey Fix-Wolansky
205. PHI: Marcus Westfält
206. TBL: Radim Šalda
207. FLA: Santtu Kinnunen
208. VEG: Jordan Kooy
209. TOR: Zachary Bouthillier
210. MNS: Sam Hentges
211. TOR: Semjon Kizimov
212. BOS: Pavel Šen
213. NSH: Milan Klouček
214. TBL: Ty Taylor
215. WPG: Austin Wong
216: NYR: Riley Hughes
217: WSH: Eric Florchuk
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz
© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.