Zklamal jsem spoustu lidí, mrzí Kuzněcova. Potrestá ho i NHL?

24. srpna 2019, 15:31

Adam Bagar

Jevgenije Kuzněcova čekají po verdiktu IIHF těžké časy. Ruský útočník dostal čtyřletý distanc za doping, když na letošním MS měl v den utkání o bronz s Českem pozitivní test na kokain.

„Reprezentovat mou zemi byla pro mě vždycky čest a výsada, byl jsem na to pyšný. Proto je čtyřletá výše trestu pro mě velmi těžká,” uvedl v oficiálním vyjádření Kuzněcov, jenž se může proti rozhodnutí Mezinárodní hokejové federace odvolat.

„Ale nevím, jestli to má smysl, když odmítl odebrání vzorku B,” prohlásil pro ruskou agenturu TASS prezident IIHF René Fasel. Rus trest přijímá, mrzí jej, že ublížil svým blízkým, kteří jsou pro něj důležití – rodině, přátelům či parťákům z Capitals.

„Uvědomil jsem si, že jediný způsob, jak získat ztracenou důvěru, je převzít zodpovědnost za situaci, do které jsem se dostal.”

„Zklamal jsem spoustu lidí. Teď se cítím absolutně špatně, že jsem je takto shodil. Uvědomil jsem si, že jediný způsob, jak získat ztracenou důvěru, je převzít zodpovědnost za situaci, do které jsem se dostal,” přiznal sedmadvacetiletý útočník.

Ten až do 12. června 2023 nesmí nastupovat na akcích pořádaných IIHF, včetně olympijských her 2022 v čínském Pekingu. Zároveň nebude moci hrát ani v evropských soutěžích. Zákaz startu se však nevztahuje na NHL, ve které působí.

„Kokain nepovažujeme podle kolektivní smlouvy za látku zvyšující výkon, ale jeho užívání a výskyt v těle hráče naší soutěže vede k povinnému zapojení do programu léčby drogových závislostí,” řekl zástupce komisionáře soutěže Bill Daly.

NHL se podle něj bude jednáním Jevgenije Kuzněcova zabývat. „O dalším případném postihu rozhodneme ještě před startem tréninkových kempů, na 13. září je předvolán ke komisionáři NHL Garymu Bettmanovi, aby mu vše vysvětlil,” dodal.

„O dalším případném postihu rozhodneme ještě před startem tréninkových kempů, na 13. září je předvolán ke komisionáři NHL Garymu Bettmanovi, aby mu vše vysvětlil.”

Už krátce po světovém šampionátu v Bratislavě a Košicích se na internetu objevilo video, které vyvolávalo pochybnosti. Jevgenij Kuzněcov na něm seděl v hotelovém pokoji, na stole měl dvě čáry bílého prášku a svazek dolarových bankovek.

„Video je ještě z roku 2018, když jsme v Las Vegas vyhráli Stanley Cup, s letošním MS nemá nic společného. Nikdy jsem neužil drogy, ani s tím neplánuju začít. Pokud jsou pochybnosti, klidně podstoupím potřebné testy,“ bránil se tehdy útočník.

Případem se zabýval jak Washington, tak i celá NHL. Ačkoliv byli v zámoří zklamaní, že se dvojnásobný mistr světa objevil na takovém videu, jeho verzi uvěřili a k potrestání nesáhli. „Nemáme žádný důvod to nijak zpochybňovat,“ sdělil tehdy Daly.

Kuzněcov se v uplynulém ročníku NHL blýskl dohromady 78 body za 22 branek a 56 nahrávek. Po vypadnutí Washingtonu v prvním kole play off posílil sbornou, na Slovensku sehrál všech 10 utkání a k bronzové medaili přispěl šesti body (2+4).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.