bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Adam Jiříček je šestnáctkou draftu, patří St. Louis

29. června 4:11

Marek Hedbávný

Nejvýše postaveným Čechem na letošním draftu do NHL se podle předpokladů stal plzeňský obránce Adam Jiříček – z celkové 16. příčky na něj v lasvegaské Sphere ukázalo St. Louis.

Jiříček, který právě v den draftu oslavil své osmnácté narozeniny, se v odhadech skautů pohyboval v rozmezí 12. až 28. místa.

Bylo tedy zřejmé, že tak vysoko (na šesté místo), jako se před dvěma lety dostal jeho starší bratr David, se nevyšplhá.

V létě po zisku stříbra na Hlinka Gretzky Cupu se přitom Jiříčkovo jméno skloňovalo i v souvislosti s první desítkou, jenže... Vinou zranění v zahajovacím duelu juniorského mistrovství světa pro něj sezona předčasně skončila už v prosinci. Mezitím stihl za Plzeň devatenáct extraligových utkání, v nichž získal jednu asistenci.

O primát nejvýše postaveného českého hráče na letošním draftu do NHL nicméně nepřišel. Svou budoucnost spojí se St. Louis, které nedávno podepsalo nováčkovský kontrakt s Jiříčkovým krajanem a parťákem z posledního bronzového šampionátu Jakubem Štanclem.

„St. Louis se mi jako organizace líbí. Je to ale jen první krok, nejtěžší cesta je teprve přede mnou."

„Neuvěřitelný pocit. Je to pro mě nezapomenutelný den," nechal se slyšet bezprostředně po draftu. „St. Louis se mi jako organizace líbí. Je to ale jen první krok, nejtěžší cesta je teprve přede mnou."

„Chtěl bych poděkovat své rodině, která mě v kariéře podporovala," vzkazuje. „Rodiče teď určitě sní, že si v NHL zahrajeme proti sobě s bratrem. I pro mě by to bylo úžasné."

Dominik Badinka ani další jiný Čech už v prvním kole draftu na řadu nepřišel. Druhé až sedmé kolo hokejové slavnosti jsou na programu v sobotu (od 17:30 českého času).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.