bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Bedardovi se nechce z ledu. Dělají to hlavně přesilovky, hájí se mladík

9. listopadu 12:00

Jiří Lacina

Seth Jones si o víkendu stěžoval, že střídání Chicaga jsou v této sezóně příliš dlouhá. Když se podíváte na konkrétní čísla, tak tím, kdo se nejvíc zdržuje na ledě, je Connor Bedard.

Nezkušenost? Opatrnost? Utíkání z ledu?

S tím na Bedarda nechoďte. Ve čtvrtek je mladíček Chicaga na šestém místě v celé NHL, pokud jde o délku střídání. Za Kaprizovem (1:07), Boldym (1:02), Zuccarellem (1:02) – mimochodem, všechno hráči Minnesoty – má Bedard čtvrté nejdelší střídání mezi ligovými útočníky.

Na ledě tráví v průměru rovnou minutu. Střídání si ale rádi protáhnou také další hráči Hawks - Taylor Hall 0:56, Philipp Kurashev 0:55, Ryan Donato 0:55, Seth Jones 0:58.

Sám osmnáctiletý útočník má na věc vyhýbavou odpověď: „Něco z toho jsou přesilovky. Neříkám, že bych to neměl zkrátit, ale je to důležitý faktor,“ zdůvodňoval dlouhý pobyt na ledě.

Na přesilovkách tráví hromadu času všechny největší hvězdy, nicméně třeba Connor McDavid (0:57) i Alexandr Ovečkin (0:58) mají střídání pod minutu. Byť velmi těsně.

Pravdou je, že Bedard někdy nesleze z přesilovky celé dvě minuty. Ostatně většina nevytěžovanějších útočníků v NHL odehraje v této situaci hodně minut. Otázka zní, zda je to u tak mladého hráče – osmnáctiny slavil teprve v červenci - dobře nebo špatně?

Při hře pět na pět s Bedardem na ledě generuje Chicago 0,48 šance za minutu, bez něj 0,39. V mladém věku pochopitelně nejeví známky únavy ani opotřebení. Když navíc celá pětka stráví střídání zaseklá v útočném pásmu, žádnému trenérovi asi nevadí, když chce akci dohrát a skórovat. Když pásmo ztratí a hráči přesto nemíří střídat, je to jiná písnička.

Někdo možná čekal víc, ale Badard zatím fanoušky uspokojuje. Jeho pět tref z prvních jedenácti utkání je dobrý začátek. Patrick Kane ani Jonathan Toews nedali na úvod kariéry víc. Podstatné ovšem budou také výsledky týmu. Chicago je v západní polovině ligy pořád třetí od konce.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.