NHL.cz na Facebooku

Blackhawks (opět) v krizi. Mají ještě reálnou šanci na postup?

13. února 2020, 14:34

Jiří Michal

Ačkoliv před první polovinou sezony to vypadalo, že by snad letos mohli Blackhawks bojovat o playoff až do konce základní části, opak byl pravdou. Svěřenci Jeremyho Collitona se aktuálně potýkají s černou krizí, kterou ještě v letošním ročníku nezažili. Na svém kontě počítají jednu porážku za druhou, v současné chvíli pátou v řadě.

I v polovině prosince mělo Chicago spíše zápornou bilanci. V té době z deseti odehraných soubojů zvítězilo pouze ve 3 případech, avšak nikdy jeho šňůra proher nečítala délku, jakou nabývá nyní. Kde však tkví problém? Vždyť během ledna našlo Chicago nového střelce v podobě Dominika Kubalíka a celkově kádr začal vcelku oproti loňské sezoně fungovat.

Odpověď můžeme nalézt již při pohledu do statistik. S průměrným počtem vstřelených branek Chicago tlačí bota v obraně. Celkový počet obdržených branek – 181 řadí Hawks až na desáté místo od konce.

Brankářské duo Robin Lehner – Corey Crawford disponuje hodně průměrnými, spíše podprůměrnými čísly. Lehner odchytal o dvě utkání více (celkově 31 – startoval ve 29) a v průměru obdržených branek na zápas si vede lépe pouze o 2 setiny. Aktuálně ve statistikách disponuje průměrem 2,87. V procentuální úspěšnosti je na tom lépe pro změnu o 1% - úspěšnost 92,1%, což není v podání Lehnera úplně nejhorší číslo. Otázka ovšem zůstává, jak by vypadala čísla švédského brankáře, kdyby odchytal třeba o 10 utkání více.

Co se týče produktivity elitních formací Chicaga, první dvě pětky dokázaly za posledních pět utkání vstřelit pouze 7 branek. Pokud týmu nefunguje produktivita hráčů, na které se nejvíce spoléhá, je pak těžké očekávat, že tým potáhne například čtvrtá lajna.

Ještě hrůzostrašnější je pohled na statistiky využití přesilovek. Chicago má ještě horší průměr než letos trápící se Detroit – 15,34%. Ze 163 přesilovek vstřelit pouze 25 branek je vcelku trestuhodné. Alespoň pro malou útěchu můžeme konstatovat, že oslabení jsou naopak jedny z těch lepších v poměru 31 inkasovaných branek ze 161 početních nevýhod (80,75%).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];