bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Buffalo ztratilo útočnou hvězdu. Šance pro Kulicha?

15. listopadu 15:00

Jiří Lacina

Loni podepsal padesátimiliónovou smlouvu a z příjmu 1,4 miliónu vyskočil nad 7. Leckomu se to zdálo zbrklé, ale Thompson svou cenu potvrdil, když byl v minulé sezóně s 94 body (47+47) bezpečně nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem Sabres.

Teď se bez něj bude muset Buffalo na nějakou dobu obejít.

Thompson měl v utkání s Bostonem tuplovanou smůlu. Nepříjemně ho trefil vystřelený puk do rukavice. Ještě předtím se s Charliem McAvoyem zapletl v obranné třetině Bostonu, když mu obránce hostů nechtíc přišlápl nohu. Po tomto kontaktu se ještě dokázal do druhé třetiny vrátit, bohužel ne na dlouho. 

 


Po ráně do zápěstí se potíže sečetly a prognóza nevypadá dobře. „Bojoval už s prvním zraněním, to druhé už nedal,“ komentoval stav svého elitního hráče Don Granato.

Trenér Buffala odhadl, že Thompson může chybět „významně dlouho“.

„Tage teď něco vypustí. Pravděpodobně významný čas, bohužel,“ sdělil kouč reportérům.

Buffalo nechytlo s Bostonem začátek, už v 5. minutě prohrávalo 0:2. V závěru stáhlo z 0:5 na 2:5, víc už skóre vylepšit nedokázalo. Čest domácích zachraňoval Victor Olofsson, autor obou branek.

Tage Thompson zatím neprožíval až tak povedenou sezónu jako loni, s 12 body (6+6) v 16 duelech ale pořád patřil do nejproduktivnějšího tria. Jeho absence otevře možnost čekatelům.

Buffalský tisk už píše o tom, že mužstvo „potřebuje zapracovat do sestavy Jiřího Kulicha a Isaka Roséna“. Oběma se na farmě v úvodu sezóny daří.

Rochester sice padnul v posledním utkání 0:6 a Kulich podruhé za sebou nebodoval, se 13 body (9+4) je ale s Rosénem (5+8) pořád nejproduktivnějším hráčem Americans. S 9 góly je devatenáctiletý Kulich v polovině listopadu druhým nejlepším střelcem farmářské AHL.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.