NHL.cz na Facebooku

Campbell má rekord NHL! Jsem na tebe zatraceně hrdý, gratuloval mu Matthews

8. dubna 11:45

Tomáš Zatloukal

Desetkrát se postavil do branky Maple Leafs, desetkrát zvítězil! Jack Campbell mezi třemi tyčemi Toronta letos jednoduše čaruje. Jubilejní výhru přidal v noci na čtvrtek proti Montrealu, když lapil 32 střel Habs. Trumf s pořadovým číslem 10 zároveň vynesl amerického gólmana do čela historických statistik, nově drží dva klubové a jeden ligový rekord. "Jsem na tebe zatraceně hrdý," gratuloval mu hned na ledě spoluhráč a krajan Auston Matthews, s 28 góly nejlepší snajpr NHL.

Vyhrát prvních 10 mačů v sezoně?

To dokázali v dějinách NHL jen dva muži. V roce 2017 Carey Price a teď Jack Campbell.

"Tahle soutěž je opravdu náročná, takže dosáhnout jen na jediné vítězství je tu ohromný úspěch. Uspět desetkrát za sebou? Museli jsme hrát opravdu hodně dobře, je to zásluha každého kluka na ledě," povídal tradičně skromný brankář s šestatřicítkou na zádech.

"Jsem prostě moc rád, že se mu něco takového povedlo. Moc mu to přeju," prohodil pro ESPN Matthews, v jehož prvotní gratulaci přímo na kluzišti zaznělo slovo "fucking". Netřeba dodávat, že doslovný překlad by byl peprnější než použité "zatraceně".

Pozornost si podstatně více než Matthewsovy emoce zaslouží Campbellova úchvatná série.

Na 10 triumfů potřeboval téměř tři měsíce, šňůra se táhne od 16. ledna do 7. dubna. Pro srovnání, Price zvládl stejný počin za 24 dní.

Možná je díky tomu výkon současné torontské jedničky o to impozantnější, Campbell se dokázal vyrovnat s dlouhými pauzami a nepravidelnými starty. Tu kvůli zranění, tu kvůli prostoru pro Frederika Andersena.

Více o Campbellovi: Polévka, co soupeřům nechutná. Campbell vyrovnal velikány a zachraňuje Toronto

"Zcela právem je teď ve středu zájmu médií. Zaslouží si to. Vždycky své zásluhy zlehčuje a vyzdvihuje spoluhráče, ale teď je ta správná chvíle, aby všechen aplaus šel za ním," míní Sheldon Keefe, kouč Javorových listů.

Když se lámou ligové rekordy, těžko se ubráníte srovnávání. Tady je ještě pár čísel, která dokládají, jak si Price a Campbell vedli během svých sérií. Oba udrželi dvě nuly, Price pak lapil 95,7 % střel soupeřů, Campbell 94,4 %.

Řeč byla také o dvou klubových maximech.

Muž přezdívaný "Soup" si připsal deset výher v řadě jako první gólman v dějinách Maple Leafs, odpoutal se v torontské kronice od velikánů Felixe Potvina s Jacquesem Plantem a také od Johna Rosse Roache.

Potvin v říjnu 1993 zvítězil ve svých prvních devíti zápasech v sezoně. Pro Campbella začala ta aktuální ještě lépe, čerstvým triumfem nad Canadiens slavného "Kocoura" předčil.

Teď už se soustředí na další utkání, úspěšný start proti Habs hází za hlavu. "Vracím se k tvrdé práci a pokusím se ještě zlepšit," říká a pomalu vyhlíží víkendovou bitvu o Ontario. Odpoutá se v partii s ottawskými Senátory od Price a oslaví 11. triumf?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];