bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Český trenér v NHL! Bude asistentem ve Vancouveru

6. června 0:26

Marek Hedbávný

Dosud se to povedlo jenom Ivanu Hlinkovi a Slavomíru Lenerovi, už brzy budou mít Češi svého historicky třetího muže na střídačce v severoamerické NHL: na pozici asistenta trenéra byl ve Vancouveru povýšen 47letý Jaroslav Svejkovský.

Svejkovský dosud u Canucks dělal dovednostního kouče, v minulosti ve stejné pozici pracoval pro jejich farmu v AHL v Abbotsfordu.

Rodák z Tábora žije od roku 1995 v zámoří. Po odchodu z Plzně, kde nakoukl i do extraligy, se vydal do juniorské WHL a prorazil až do NHL. Za Washington, který ho draftoval už z celkové sedmnácté pozice, odehrál čtyři sezony. Objevil se také v dresu Tampy Bay.

Vinou zdravotních problémů musel svou kariéru ukončit už v roce 2001, tedy v pouhých pětadvaceti letech. Na druhou stranu mohl o to rychleji začít s trénováním: ještě před třicítkou se stal asistentem Vancouveru Giants (WHL), poslední čtyři sezony pak působil přímo u Canucks v NHL.

Nyní si ho Rick Tocchet, tedy letošní vítěz trofeje pro nejlepšího kouče NHL, vybral přímo jako svého asistenta. „Od té doby, co jsem ve Vancouveru, mě Yogi ohromil svou pracovní morálkou a ochotou udělat cokoliv, aby pomohl týmu," popisuje Tocchet.

„Když jsme ohledně asistenta zvažovali možnosti, rychle vyšlo najevo, že nejlepšího kandidáta už máme v naší organizaci," doplňuje ho generální manažer Patrik Allvin. „Zná náš systém, ví, co chceme hrát."

Potká se Svejkovský ve Vancouveru i v příští sezoně s krajanem Filipem Hronkem? Produktivnímu obránci vyprší smlouva a je otázkou, zda na něj Canucks najdou finanční prostředky.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.