bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Chytil vykřesal naději! Konečně gól, oddechl si

12. května 2022, 20:05

David Zlomek

Newyorská média jim neřeknou jinak. Kid Line. Volně přeloženo jako Dětský útok. Mladé pušky Rangers hrají spolu a v dosavadním průběhu play-off jsou nejlepšími hráči Rangers. Kaapo Kakko, Alexis Lafreniere a Filip Chytil vykřesali naději na postup, série se díky českému rodákovi vrací do Pittsburghu.

Rangers v sérii prohrávali 1:3, v nočním zápase dokonce 0:2. Vypadalo to, že zkušenostmi z play-off nabití Penguins postoupí dál. Pak se ale opět ukázalo, že Rangers patří v této sezoně k mistrům v otočkách zápasů. Pátý zápas nakonec zvládli a sérii přesunuli do Pittsburghu.

Celou sérii jsou velké kritice podrobeny největší persony Rangers. To je vážně Šesťorkin? Hraje vůbec Panarin nebo Zibanejad? I takové řečnické otázky si fanoušci Blueshirts pokládají. 

Naštěstí pro ně se konečně rozehráli mladí borci, kterým byla predikována velká budoucnost. Klíčové branky totiž vstřelil Lafreniere, jenž vyrovnával na 2:2, a Chytil, který napjatý duel svým gólem rozsekl. Na ledě působí energickým dojmem i Fin Kakko.

„Jsme mladí kluci, snažíme se z každého zápasu si něco vzít,“ říkal po zápase Chytil. „Máme mezi sebou chemii. Snažíme se starat jen o hokej, bavit se ním. I díky tomu se zlepšujeme.“

Zvlášť pro Chytila jsou výkony v play-off vysvobozením. Jeho základní část byla spíše zklamáním. Dokonce se hlasitě spekulovalo o tom, jestli je jeho budoucnost v Madison Square Garden, nebo někde jinde. 

„Moc gólů jsem nedal. Asi jsem nad těmi situacemi moc přemýšlel,“ pokrčil rameny. „Teď jsem jenom zavřel oči a vystřelil. A konečně to vyšlo! Ani nevíte, jak jsem rád, že jsem týmu pomohl.“

Rangers tuhle výhru nutně potřebovali. Z Pittsburghu totiž odjížděli jako zpráskaní psi. Čtrnáct obdržených gólů ve dvou zápasech, navíc tragický herní projev.

„Dnes jsme zůstali klidní a drželi se herního plánu,“ popsal Lafreniere změnu oproti venkovním zápasům. „Myslím, že jsme se obecně zlepšili, ale pořád je na čem pracovat. Musíme hrát jako jeden tým,“ burcoval. 

Ostře sledovaný šestý duel se odehraje v noci na sobotu v domovské aréně Penguins. Rozhodne opět Kid Line?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.